Jak pečovat o kožený nábytek

Kožená sedačka jistě představuje ústřední místo vašeho obývacího pokoje a určitě si přejete, aby vám sloužila co nejdéle a pokud možno stále vypadala jako nová. Při každodenním provozu to sice bude obtížný úkol, nikoliv však nesplnitelný. S naší pomocí to určitě zvládnete.

Kožený nábytek má řadu výhod. Tou asi největší je, že je vhodný i do bytů, kde bydlí alergici. Aby však co nejdéle vydržel, je potřeba se o něj řádně starat. Nejvíce dostává zabrat zejména, pokud jsou v rodině děti či pes.

Kůže časem vysychá a vám tak bude hrozit, že vaše sedačka popraská. Tomu se lze vyhnout tím, že ji budete pravidelně otírat navlhčeným měkkým hadříkem. Nejen, že zabráníte popraskání, ale také ze sedačky odstraníte veškerý prach.

Jak se vypořádat s fleky? 

Občas se stává, že se vám převrhne sklenice s vodou či dokonce hrneček s kávou či čajem. Pokud se vám toto přihodilo a na vaší kožené sedačce nyní máte flek, nezoufejte. Na skvrny na kůži lze na trhu koupit řadu přípravků, u kterých se nemusíte bát, že si sedačku poškodíte. Naopak. Většina těchto produktů je určena i k ochraně kůže. Jediným problémem může být, že by povrch sedačky mohl po aplikaci některých přípravků ztmavnout. Je tak dobré přípravek nejprve vyzkoušet na méně viditelném místě.

Na závěr je ještě nutné připomenout, že při čištění kožené sedačky používejte pouze měkký hadřík a v žádném případě s ním sedačku nedrhněte, ale jen lehce kružte po povrchu. Zabráníte tak odření sedačky. Ta tak bude moci být i nadále chloubou vašeho obývacího pokoje. Pokud se o ni budete pečlivě starat, tak vám vydrží i několik desítek let.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>