Jak zajímavě a levně oživit interiér?

Rádi byste oživili svůj byt zajímavým designovým a zároveň praktickým doplňkem? Neradi byste ale za takový kousek zaplatili horentní částku? Nemusíte. Stačí totiž zajít do kůlny pro žebřík. Ano, máme namysli obyčejný dřevěný žebřík. V bytě jej totiž můžete všestranně využít. Posloužit vám může v chodbě, koupelně či ložnici.

Přijde vám to jako zajímavý nápad, ale našli jste jen starý oprýskaný žebřík ve špatném stavu? Nevadí, tím lépe, alespoň si jej můžete upravit podle svého vkusu. Dřevěný žebřík zrenovujete snadno, stačí jej ošmirglovat smirkem a případně ještě nalakovat. Jaký lak vyberete záleží jen na vašem interiéru. Nebojte se použít pastelové barvy.

Jak tedy žebřík v bytě využít? 

Na ručníky i oblečení

Líbí se vám, jak lidé věší v koupelnách své ručníky či župany na žebřinové topení, ale vy nemůžete, protože takové nemáte? Postavte si do koupelny žebřík a ručníky věště na něj. Nebudou sice tak teplé jako na topení, ale přesto uschnou rychleji, než kdyby byly pověšené jen na malém věšáku. Nebo na něj můžete věšet oblečení, když se jdete sprchovat.

Na budík i šátky

Žebřík najde své využití nejen v koupelně, ale třeba i v ložnici, potažmo v šatně. Když na žebřík přitlučete poličky, krásně vám poslouží jako „noční stolek“, na který se vejde mnohem více než jen budík a kniha.

Nebo jej postavte do šatny, kde jej využijete jako odkladiště šátků, šperků nebo třeba k zavěšení ramínek. Žebřík zkrátka má všestranné využití.

Na všechny lodičky

Další využití ocení ženy. Tedy pokud nosíte podpatky. Co takhle postavit žebřík do předsíně a ukládat na něj vaše boty a kabelky? Když na žebřík přitlučete i pár hřebíčků a upevníte jej ke zdi, unese i bundy, kabáty či kabelky. To vše za pár korun a trochu práce.

Líbí se vám tyto nápady?

Sandra Špačková

foto:
Pinterest.com
funkyjunkinteriors.net
Nina Holst / Stylizimo.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>