Na jarní únavu je nejlepší zdravý spánek

Přišlo jaro, a konečně se můžeme těšit ze slunečných dnů. Ovšem ne všichni jsou z tohoto období nadšeni – mnozí jsou po dlouhé zimě vyčerpaní, unavení, a navíc možná bojují s alergickými reakcemi na pyly jarních květin a stromů. Recept na odstranění alergie sice nepřinášíme, ale návod na načerpání energie ano: zdravý spánek.

Spíte dobře?

Není nic nového, že zdravý spánek dokáže s naším organismem přímo divy. Během spaní dochází k obnově buněk, odpočinku, získání nových sil, vitality. V době zvýšených nároků na náš organismus, jako je právě jarní období, je důležité nezapomínat nejen na dostatečné množství spánku, ale také na jeho kvalitu.

Tu zajistíte vhodnou úpravou okolního prostředí, ve kterém budete spát, a také správnou matrací. Jak poznáte, že spíte na kvalitní matraci?

  • dobře se vám usíná, v noci netrpíte poruchami spánku;
  • ráno jste odpočinutí, máte energii a chuť do nového dne, nic vás nebolí;
  • matrace je přiměřeně pružná, vaše páteř je při spánku uložena v optimální rovné poloze;
  • matrace nejeví známky mechanického poškození, není proleželá.

Matrace pomohou s různými bolestmi a problémy

Pokud jste na základě těchto kritérií začali váhat, jestli máte doma pořád ještě dobrou matraci, zkuste se raději poohlédnout po nové. Na trhu je mnoho matrací různých konstrukcí z rozlišných materiálů, které dokážou ulevit od mnohých zdravotních problémů (např. bolestí zad, beder, páteře, kloubů, hlavy), nebo dokonce odstraní nepříjemné poruchy spánku (špatné usínání, časté noční buzení, apod.)

Významnou pomoc nabízí matrace i alergikům, pro které jsou určeny matrace vyrobené ze speciálních materiálů. Jsou to např. latexové matrace vyrobené ze směsi umělého a přírodního latexu, který nevyvolává žádné alergické reakce, nebo matrace z bio pěny. Tato pěna, někdy nazývaná také jako „natur pěna“, je oblíbená díky vysoké elasticitě, stabilitě a dlouhé životnosti. Obsahuje vysoký podíl hypoalergenních rostlinných olejů.

Oblíbená luxusní matrace Fox je díky přídavku biopěny velmi vhodná zejména pro alergiky.

Jak při výběru matrace neudělat chybu

A jak poznáte, že je pro vás matrace opravdu vhodná a vydrží dlouho? Její reálnou kvalitu poznáte až v průběhu užívání, ale pokud se při jejím výběru zaměříte na určitá kritéria, spoustě problémům předejdete:

  • O vhodnosti vybraného modelu se poraďte s prodejcem, který má odborné znalosti a svému oboru rozumí. Nezapomeňte se zmínit o podkladu matrace.
  • Vyberte si matraci se snímatelným potahem, který se dá prát. Jeho občasným vypráním na vysoké teploty zamezíte výskytu nežádoucích mikroorganismů ve vaší posteli.
  • Preferujte českého výrobce, nejlépe s dlouholetou působností na trhu. Poptejte se i po zkušenostech prodejce s reklamacemi a dobou dodání.
  • Věnujte zvýšenou pozornost délce záruky – existují výrobci, kteří poskytují i nadstandardní záruční dobu.

Pokud při výběru budete pamatovat na tato doporučení, určitě chybu neuděláte. Přesvědčte se, že i náročné jarní období lze přežít bez únavy, a načerpejte energii prostřednictvím spokojeného spánku na nové matraci.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>