Proč se vám investice do kotle na biomasu vyplatí

Přemýšlíte o tom, že si koupíte nový kotel, ale nevíte, jaký si vybrat? Poradíme vám. Nejenom nejnovější trendy v bydlení radí, že nejlepší kotle jsou ty na biomasu. Nenechte se mýlit, nejedná se pouze o módní výstřelek, za který utratíte majlant. Právě naopak! Kotle na přírodní paliva šetří vaši kapsu a perfektně vytopí celý váš domov! A navíc se na něj dají čerpat i dotace.

Nakupte kotel výhodně s dotací

V první řadě musíme zmínit, že na pořízení peletového kotle jsou poskytovány státní dotace. Česko se totiž snaží podporovat ekologické chování svých obyvatel a odměňovat je za jejich ohleduplné chování k planetě. Jestliže zvažujete pořízení kotle a není vám úplně ukradená budoucnost planety Země, využijte výhodné nabídky a kupte si peletový kotel.

Co to jsou pelety a jak se vyrábí

A pokud vám není název pelety povědomý, rádi vám vysvětlíme, o co se vlastně jedná. Pelety vznikají jako vedlejší produkt dřevařské výroby. Vyrábí se totiž z pilin. Ty jsou následně upraveny metodou peletování a vznikají z nich malé válečky, které mají průměr od šesti do osmi milimetrů. Pelety mají všechny vlastnosti dřeva, ale navíc disponují výbornými energetickými vlastnostmi a jsou skladné. Prodávají se v pytlech nejčastěji po 15 kilogramech.

Proč kotel na biomasu?

Ale ekologický aspekt koupě není ten jediný důvod, proč si kotel na biomasu pořídit. V jeho prospěch hraje i to, že jeho provozní náklady jsou nižší než náklady vynaložené na topení uhlím, elektřinou a plynem. Navíc jsou kotle na biomasu samočisticí a poměrně soběstačné. V jejich prospěch hraje i jejich účinnost. 

Skoro veškeré množství biomasy, kterou do kotle vložíte, se přemění na teplo. A když přijde řeč na rozměry kotle, vejdou se téměř kamkoli. Vyrábí se totiž i v kompaktních velikostech, které vyplní malý kout ve vašem domově a nebudete tak o kotli vůbec vědět. Ovládání je snadné, moderní a rozhodně se při něm nezašpiníte.

Vrhněte se na výběr

Pokud jsme vás přesvědčili ke koupi peletového kotle, rozhodně nezapomeňte prolistovat akční letáky a popřípadě využít nějaké výhodné nabídky. Také si prostudujte podmínky získání dotací. Při výběru kotle preferujte ty ocelové, neboť mají dlouhou životnost. Rovněž se zaměřte i na emisní třídu kotle. U té platí, že čím je vyšší, tím je lepší a kvalitnější. Aby vám kotel vydržel co nejdéle, nakupujte u prověřených prodejců, kteří nabízí pouze prvotřídní kvalitu. Investovat do takového kotle, který vám bude dělat společnost několik let se vám rozhodně vyplatí.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru toho nejlepšího kotle na biomasu a spoustu dní strávených v příjemném teple domova. Jelikož je před námi podzim, je na nákup kotle ideální čas!

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>