Jak se přestěhovat rychle a bez stresu?

Každý z nás se jednou stěhoval nebo ho to čeká. Není to žádná zábava, ale jde to naplánovat tak, aby šlo vše jako po másle. Stačí začít plánovat včas, najít si kvalitní a spolehlivou stěhovací firmu a připravit si hodně krabic, přepravek a také síly na zabalování a vybalování. Jak vše naplánovat tak, aby stěhování nebyla katastrofa? Pokračujte ve čtení.

Stěhování do nového

Je to tady, den D a vy se stěhujete do nového domova. Je jedno, jestli bytu, domu nebo rodinné vily, stěhování je v mnoha případech psychicky a fyzicky náročné, ale nemusí být. Stačí si najít ty správné pomocníky. Proto se do stěhování nepouštějte sami. Spočítejte si dřinu, pohonné hmoty a čas a vyjde vám to jasně. Stěhovací firma.

stehovani

Hledáte se stěhovací firma. Zn: kvalitní

Děláte dobře, pokud jste se rozhodli nebýt na stěhování sami, zvláště budete-li stěhovat velké kusy nábytku, pračku, ledničku nebo piano. Prvním krokem při hledání stěhovací firmy je zjistit si co nejvíce referencí, popřípadě se na ní přímo zeptat bývalých klientů.

Při kladných referencích pak vše s firmou dopodrobna proberte. Musíte jim sdělit, zda je ve staré a nové budově výtah, jestli využijete jejich pomoc při balení, jestli se budou stěhovat nestandardní rozměry nebo váhy nábytku a také jestli budete požadovat demontáž a montáž stěhovaného nábytku.

Doporučujeme využít obalový a balicí materiál stěhovací firmy. Jedná se kvalitní a pevné obaly, které nábytek a další věci ochrání před poničením, odřením nebo jiném znehodnocení.

To vše se projeví na ceně. Proto před podepsáním smlouvy, musíte mít jasno ve výsledné kalkulaci, aby vás poté při placení něco nemile nepřekvapilo. Většina profesionálních stěhovacích firem také poskytuje pojištění věcí. To znamená proti krádeži nebo rozbití majetku.

Začněte balit včas

Balení v den stěhování se rozhodně nevyplácí. Akorát vznikne zmatek, chaos a vy si tak zbytečně budete drásat nervy. Začněte pomalu balit 3 – 2 týdny před stěhováním a to s věcmi, které nejsou potřeba ke každodenní činnosti.

Díky takovému časovému náskoku budete mít dostatek času si obstarat velké množství krabic, přepravek, velkých tašek atd. Do nich pak pečlivě naskládáte všechny své věci a na stěhovácích bude je odnést a nastěhovat do nového bytu nebo domu.

Na skleněné nádobí jsou nejlepší staré noviny, do kterých jednotlivé kousky zabalíte a zabráníte tak jejich poničení. Osvědčily se také vakuové pytle, které svůj obsah dokáží zmenšit na polovinu a nezabírají tolik místa.

Popisky, lepíky a izolepa

Nezapomeňte krabice popsat a označit. velmi vám to usnadní vybalování, když budete vědět co v jaké krabici najdete. ideální jsou k tomu barevné fixy nebo lepíky. Také nezapomeňte na dostatek lepící pásky na zavření a zpevněn krabic.

Vybalování

Jsou už všechny věci nastěhované? Přichází na řadu vybalování a s tím vám už nikdo nepomůže. Od stěhovací firmy si můžete nechat smontovat nábytek, ale to je tak vše. Důležité je nábytkem začít, až pak přicházejí na řadu krabice. To už můžete dělat v klidu v průběhu dnů a pokud jste si krabice popsali nebude to trvat dlouho.

Děkujeme firmě ProfiGROUP – stěhovací firma Praha

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Klara napsal:

    S (odkaz na reklamu byl odstraněn) jsem se stěhovala před rokem a musím opravdu pochválit! Profesionální přístup a bezkonkurenční cena. Kluci jsou opatrní a všechno dělají rychle a kvalitně! Za sebe a manžela rozhodně doporučují :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>