Dřevěné obklady do interiéru: překližky nebo palubky?

Pokud chcete svou domácnost ozvláštnit, obložte si její interiér dřevem. Je to snadné. Dřevěné obložení promění danou místnost v útulné místo, ve kterém bude radost pobývat. Při výběru druhu dřevěného obložení máte na výběr ze dvou nejoblíbenějších variant. Těmi jsou překližky a palubky. Které zvolit?

Je libo obklad z překližky?

Začněme obklady z překližek. Překližka vzniká z dřevěných dýh, které jsou na sebe pokládány křížem a následně slepeny dohromady. Výhodou překližek je to, že jsou stálé. Tudíž nemění své rozměry, ani tvar. Interiér, který obložíte překližkou získá minimalistický a hřejivý dojem. Nejlepším druhem překližek, které se hodí na odklady, jsou překližky foliované.

Palubkové obklady

Druhou oblíbenou variantou dřevěných obkladů jsou obklady z palubek. Palubky mají tvar prken, která jsou na jedné straně opatřena drážkou a na druhé perem. Díky tomu se k sobě dají snadno skládat. Cena palubek je navíc velmi příznivá. Obkladové dřevěné palubky se dají sehnat od necelých 350 Kč za metr čtverečný.

Překližku nebo palubky?

Při rozhodování se mezi palubkami a překližkami se řiďte tím, jaký materiál se vám v interiéru více zamlouvá. Jak překližky, tak i palubky totiž promění interiér v útulné útočiště a poslouží jako skvělé zateplení. Při opírání se o zeď se nebudete bát toho, abyste náhodou nepoškodili nátěr. Naopak se budete o stěny opírat častěji, protože díky tomu budete blíže přírodě a v blízkosti stěn obložených dřevem vám bude příjemně.

Vpusťte do svého domova více přírody v podobě dřevěných obkladů. Uvidíte, že váš domov bude díky překližkám či dřevěným palubkám na zdi působit mnohem útulnějším dojmem. Také vám bude díky nim v místnostech tepleji a tím pádem snížíte své výdaje za topení. Manipulace s překližkami a palubkami je snadná a oba materiály se dají koupit ze velmi příznivé ceny.

Zdroj obrázku: Sheila Say / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>