Víte, co dělat se starým kobercem nebo kam ho vyhodit? 

Rozhodli jste se pro modernizaci svého bytu i s výměnou starého koberce a nevíte kam s ním? Většina podlahářů starý koberec odveze a nechá ho ekologicky zlikvidovat, ale co když podlahu pokládáte sami? Pak už nezbývá nic jiného než i likvidaci vzít do vlastních rukou. Poradíme vám, co s kobercem, který již nepotřebujete.

Už vás nebaví starý design vašeho bytu či domu, a proto jste se rozhodli pro rekonstrukci interiéru? I taková výměna staršího koberce za nový a moderní koberec může interiér dokonale oživit a změnit tak celkový vzhled celé místnosti. Musíme však počítat s tím, že za rekonstrukcí stojí mnoho práce a otázek ohledně odpadu – kam co vyhodit? Proto vám zde poradíme, kam se starým kobercem, který už v bytě nevyužijete. 

koberec

Darujte svůj starý koberec!

Pro vás už starý koberec nemá žádnou hodnotu, ale někomu může ještě skvěle a dlouho posloužit. Z tohoto důvodu ho není potřeba ihned likvidovat, ale v první řadě zkustit zapřemýšlet, zda neznáte někoho, komu by bylo vhodné tento koberec darovat! Zeptejte se známých, zda nemají zájem o váš starý koberec a věříme, že se najde někdo, kdo jej využije například na chatě, chalupě nebo na terase. Pokud vás nenapadá nikdo, kdo by váš starý koberec ještě využil, vyzkoušejte internetovou inzerci a nabídněte koberec takzvaně za odvoz. I tímto příjemnějším způsobem můžete koberec zrecyklovat, bude sloužit dál někomu jinému, i kdyby to měl být jen koberec sloužící například jako podložka pod psa.

Nenašel starý koberec využití? Kam s ním? 

Někdy je však koberec velmi poškozený nebo opravdu nenajde své využití u někoho jiného a je potřeba starý koberec zlikvidovat. Kam tedy s ním? Popelnice či černý kontejner na komunální odpad není příliš vhodný, protože se tam velký koberec nevejde. I když ho nařežete na kusy, což mimochodem zabere mnoho času a úsilí, zabere v kontejneru mnoho místa. Ani kontejner na textil není vhodným místem, protože je koberec podlahová krytina. Do kontejneru na textil je opravdu možné vyhodit pouze oblečení, dokonce ani polštář či deka do tohoto kontejneru nepatří. Ideální místem pro likvidaci starého koberce je sběrný dvůr! Každý ho máme nedaleko domu a většinou za jeho likvidaci nic neplatíte. Na každém sběrném dvoře je pracovník, který vás nasměruje, do jakého kontejneru je vhodné koberec vyhodit. Podívejte se do mapy sběrných dvorů, abyste zjistili, které máte nejblíže.

Pokud si nevíte rady s výběrem nového koberce, neváhejte se obrátit na firmu eamadeo.cz, která nabízí nejen široký sortiment koberců, ale také vám dokáže s výběrem skvěle poradit. 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>