Jak vybrat koupelnový nábytek

Vybrat vhodný nábytek do koupelny není jednoduchá věc. Kromě toho, aby nábytek byl trendy a ladil nám se zbytkem koupelny, je potřeba, aby byl kvalitní a zejména odolný vůči vlhkosti. Zvažte tedy, jestli do nového koupelnového nábytku nemá cenu investovat více a pořídit si tak nábytek kvalitnější.

koupelna

Rozhodně vybírejte pouze nábytek určený do koupelny. Často se stává, že lidé si do koupelen pořídí nábytek určený například do obývacího pokoje. Takový nábytek je však velmi brzo poškozen vlhkostí. Koupelnový nábytek by měl být ošetřen speciální povrchovou úpravou, která zaručí jeho voděodolnost. Nejčastěji se jedná o folii s polyuretanovým lakem, který zaručí, že nábytek vydrží i potřísnění vodou.

I tak však životnost koupelnového nábytku je značně omezená. Důležité je dobré odvětrávání koupelny a vytopení na vhodnou teplotu. Je tedy vhodné zabudovat do koupelny nějaký druh nuceného větrání a elektrické radiátory. Samozřejmě speciální radiátory, které jsou odolné proti vodě a vlhkosti a jsou tedy vhodné do koupelny.

Lepší je také nábytek přidělat na zeď tak, aby pod ním bylo dostatek místa a nehromadila se pod ním vlhkost. Rovněž je vhodné provádět jeho údržbu pomocí speciálních přípravků. Tak prodloužíte jeho životnost. Do koupelny se rovněž vyplatí nechat si udělat nábytek přímo na míru. Nemusíte pak řešit kam napasovat sériové kusy, které se vyrábějí jen v rozměrech, které jsou pro vás nevyhovující.

Při výběru se taktéž koukejte na certifikáty, které nábytek získal. Pokud je nábytek vhodný do vlhkého prostředí, dozvíte se to z obalu.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>