Jaké jsou koupelnové trendy pro rok 2017?

Rozhodli jste se pro rekonstrukci koupelny nebo vás čeká budování nové? Nevíte, kde načerpat inspiraci? Prohlédněte si aktuální koupelnové trendy pro rok 2017. Jak vypadá moderní koupelna, se dočtete v našem článku.

V neutrálních barvách

Bílá, hnědá, béžová, šedá nebo černá. To jsou neutrální barvy, které moderním koupelnám vévodí, a nejen koupelnám. Celkově se interiéry nesou v těchto nevýrazných barvách a napomáhají navodit přírodní, čistou a lehkou atmosféru.

Výhodou neutrálních barev je možnost jejich kombinace a hraní si s jejich nejrůznějšími odstíny. Neutrální barvy se objevu na stěnách, obkladech a dlažbě. Můžete ovšem v těchto barvách volit také doplňky a dekorace jako jsou ručníky, květináče, sanitární zařízení.

moderni koupelna

Nebojte se kontrastů

Nebaví vás světlé koupelny v neutrálních barvách? Rozbijte jednotvárnou koupelnu zajímavým materiálem jako je kov, měď, bronz nebo barva platiny. Kovová klika u dveří, vodovodní baterie nebo věšák na ručníky dokáží s koupelnou hotové zázraky.

Velmi trendy kontrast je také kombinace lesk a mat. Nebojte se vybrat lesklé obklady a dlažby doplnit je o matnou skříňku na ručníky nebo o zrcadlo s matným rámem. Samozřejmě to funguje i naopak.

Myslete prakticky

Ať už má být koupelna sebe víc designová, nezapomínejte na to, že musí být především praktická, funkční a v neposlední řadě snadná na údržbu. Díky moderních technologiím jde praktičnost a estetika dokonale skloubit dohromady.

K funkčnosti a snadné údržbě napomáhají různé “vychytávky”. Jedná se například o bezrámové provedení dveří sprchových koutů nebo speciální vrstvu skleněných povrchů, která zabraňuje usazování vodního kamene. Stejně tak mohou být ošetřené sprchové hlavice.

3D dekory

Velmi oblíbeným moderním trendem jsou 3D dekory. jedná se o reliéfní, plastické povrchy, dále také trojrozměrné tvary. Tyto typy obkladů se velmi často skládají do kontrastů s jednoduchými hladkými povrchy. Právě takové kombinace vytváří optický 3 D efekt.

Velké i malé formáty

Nemůžete se rozhodnout, jestli vybrat malý nebo velký formát obkladů a dlažby? Oba jsou trendy, ale více vedou velkoformátové obklady. Nejvíce pak s motivem přírodního kamene, mramoru nebo netradičního betonu.

Velkoformátové obklady vypadají skvěle v kombinaci s drobnými formáty nebo stále oblíbenou mozaikou. Ta se objevuje nejen ve tvarech čtverce nebo obdélníku, ale posledním trendem je tvar včelí plástve.

Sprchový kout bez vaničky

Sprchové kouty prošly vlnou modernizace, což se projevilo tím, že pomalu mizí vaničky, ale vedou sprchové kouty s odtokovými žlaby. Díky tomu se opticky zvětší celá koupelna. Podlaha díky chybějící vaničce vypadá prostorněji a nic nenarušuje interiér.

sprchovy kout bez vanicky

Relaxace v koupelně

Koupelna jako místnost získává stále více místa, a tak je možné si v ní dovolit vanu, klidně volně stojící. Obecně jde i vana nebo sprchový kout doplnit o různé trysky a masážní průtoky, a tak jde obyčejná koupel změnit v neobyčejný relaxační zážitek.

Za poskytnuté informace děkujeme firmě Koupelny Vetos – koupelny Benešov.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>