Kde lze v domácnosti ušetřit?

V dnešní době hledá každý jakýkoli způsob jak ušetřit. Pokud stále měsíc co měsíc přemýšlíte, kam vám utíkají peníze, pak zcela určitě čtěte dál nás dnešní článek. V tom vám totiž poradíme, jak při provozu domácnosti nějakou tu korunu ušetřit.

uspory domacnost

V koupelně

Vezmeme to od koupelny. Jste zvyklí prát prádlo na 60 °C, případně ho ještě navíc předpírat? Tak na to rozhodně velmi rychle zapomeňte. Prádlo, které není silně znečištěné, stačí prát pouze na 40 °C, využít k tomu můžete i ekologického programu, který by měla mít již každá automatická pračka. Ten totiž nepoužívá tolik vody jako program normální. ¨

Rovněž pokud potřebujete nutně vyprat jen pár věcí, určitě volte úsporný program. Při praní dále můžete ušetřit, například pokud snížíte počty otáček při ždímání prádla. To pak nechte raději doschnout na slunci.

V kuchyni

Řada způsobů jak ušetřit se jistě najde i v kuchyni. Například lednici se vždy vyplatí umístit na chladnější místo. Rozhodně ne vedle sporáku.

Ukládáte-li uvařené jídlo do lednice, pak vždy jedině vychladlé. V žádném případě nedáváme do lednice nic horkého ani teplého. V lednici se totiž zvýší teplota a lednice začne o to více chladit.

V případě elektrického sporáku se naučte využívat zbytkové teplo plotýnek. Jistě jste si všimli, že i po vypnutí velmi dlouho hřejí. Pak jsou tu další rady, které by už někteří mohli označit za otřepané fráze, ale nikdy neuškodí si je zopakovat.

Například myčku na nádobí byste měli zapínat až po jejím naplnění. Jinak její provoz není efektivní. Vodu ohřívejte v rychlovarné konvici, než na sporáku a lednici pravidelně odmrazujte.

V obchodě 

Pokud vyrážíte na pravidelný nákup, udělejte si tentokrát seznam a toho se pevně držte. Výzkumy totiž ukázali, že lidé bez nákupního seznamu často koupí zbytečné věci, které nepotřebují a které následně vyhodí.

Uspořit značné množství finančních prostředků lze i nákupem nových a efektivnějších spotřebičů.

J. H.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Hela napsal:

    řekla bych, že dodržujeme všechno a stejně se nám to nijak na vyúčtování neprojevuje :-(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>