Houpací síť v bytě – jak na to, aby byla pohodlná a bezpečná?

Trend houpacích sítí v interiéru k nám doputoval z Jižní Ameriky. V zemích jako je Brazílie či Kolumbie jsou houpací sítě v domácnostech zcela běžné. U nás jsou rozšířené spíše na zahradách a v interiérech si své stálé místo ještě hledají. Nejčastější obavou a otázkou je houpací síť ukotvit tak, aby bylo houpání v ní bezpečné. 

Myslete na to, že aby by bylo ležení v síti pohodlné, musí být síť pěkně prověšená. To je tehdy, když její tvar připomíná banán.

houpaci sit v interieru

Dvakrát měř, jednou řež 

Aby houpací síť nebyla na zdi jen lapačem prachu, je důležitý správný výběr vhodného prostoru. Ten musí být dostatečně velký a disponovat vhodnými místy pro zavěšení. Místo pro zavěšení je dobré důkladně přeměřit. Zavěšovací body musí mít jasný odstup, aby byla síť pohodlná. Pravidlo je jednoduché:

Výška zavěšení (y) by měla odpovídat přibližně polovině horizontální vzdálenosti (x) obou konců síťě. V případě, že je tato vzdálenost větší, je třeba síť zavěsit výš. A to tak, že s každým dalším metrem vzdálenosti musí být zavěšovací body umístěny o 50 centimetrů výše.

Do čeho houpací síť zavěsit? 

Nejvhodnější stěny pro zavěšení houpací sítě i interiéru jsou z betonu či sádry. Do stěny se připevní skoba, ke které se přiváže provazem konec houpací sítě. 

Pokud stěny nejsou dostatečně nosné například ve starších stavbách, ptejte se ve po speciálních skobách, které váhu rozloží do několika vyvrtaných děr. Při zátěži tato „finta” stěně odhlehčí.

houpaci sit v zimni zahrade

Jak se správně houpat v síti? 

Nováčkům v houpání doporučujeme při prvních pokusech neklesat na mysli a zkoušet, která poloha je mu příjemná. Zprvu to může být namáhavé, jakmile na to ale přijdete, nebudete do ní chtít pustit nikoho jiného.  

Nejpohodlnější pozice je diagonální. Tělo tím síť rozevře a vy tak ze sítě můžete sledovat okolí, houpání je navíc příjemnější, když kde pohyb zepředu dozadu než z boku do boku. Avšak proti gustu… 

Sandra Š.
foto: pexels.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>