Není lehké rozhodnout o nejvhodnější podlahové krytině

Na trhu nalezneme širokou nabídku podlahových krytin. Při rozhodování o typu podlahy, kterou zvolíme do našeho domu či bytu, budeme brát v úvahu nejen náš osobní pocit (prostě to, co se nám líbí), ale také např. možnosti údržby daného povrchu, do jak frekventované místnosti podlahu potřebujeme a budou nás zajímat i tepelně izolační vlastnosti podlahové krytiny.

Dřevěné podlahy sice patří mezi ty dražší, ale to je asi jediné minus této podlahové krytiny. Tyto podlahy mají krásný, přirozený vzhled, výborné tepelně izolační vlastnosti, dlouhou životnost a také jejich údržba je velice snadná. Dřevěná podlaha se ovšem nehodí do vlhkého prostředí ani k instalaci podlahového vytápění. Musíme také počítat s rozměrovými změnami a tvorbou spár, vzhledem k přirozené vlastnosti dřeva a tou je vysychání v teplém prostředí.

Laminátové podlahy jsou poměrně levné, praktické a nenáročné na údržbu. Snadnost a rychlost pokládky je také určitě velikou výhodou a zručnější kutil ji bez problémů zvládne sám. Na trhu naleznete široké spektrum vzorů včetně věrných napodobenin přírodních materiálů. Nevýhodou je, že se laminát snadno poškodí, poškrábou ho například i psí drápky. Tuto podlahovou krytinu nelze použít do vlhkých prostor a oproti dřevěné podlaze je laminátový povrch znatelně chladnější a tvrdší a také více přenáší hluk.

PVC podlahy se znovu těší veliké oblibě. Je to určitě díky nižší pořizovací ceně, ale také díky široké škále vzorů, které můžou napodobovat i přírodní materiály (např. dřevo). Životnost závisí na tloušťce krytiny a opravdu kvalitní PVC krytiny vám mohou sloužit až 25 let. Jsou vhodné do domácností alergiků a také tam, kde chovají domácí mazlíčky.

zdroj: http://www.studio-interier.cz/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>