Moderní lednice

Zařizujete nový byt, rekonstruujete kuchyň, nebo prostě jen si chcete pořídit novou lednici? Na trhu je téměř nepřeberné množství typů lednic v různých cenových relacích. Co by však moderní lednice měla všechno zastat a co od ní vlastně očekávat?

Lednice je v dnešní době samozřejmě nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Dávno však už jsou pryč doby, kdy lednice byla nevzhledná hlučící skříň stojící v rohu kuchyně. Dnešní moderní lednice umí totiž mnohem více, než jen chladit potraviny.

Jak vybírat lednici

Značnou výhodou moderních lednic je jejich nízká spotřeba. Přesto se při nákupu zaměřte na ty nejúspornější, které jsou označeny energetickou třídou A++. Další jejich výhodou například ve srovnání s lednicemi, které se vyráběly ještě před nějakými deseti lety, je jejich nízká hlučnost. Pamatuji si na lednici, kterou měla babička a která dělal takový randál, že v sousední místnosti se v noci dalo jen těžko spát.

Řada lednic je vybavena i jednoduchými počítači, které například zajistí, že v lednici rovnoměrně cirkuluje vzduch a teplota je tedy ve všech místech lednice stejná. Už tedy nemusíte hledat místo, kde potraviny zůstanou nejdéle čerstvé.

Vnitřek lednic je dnes zcela běžně pokryt ionty stříbra, které společně s kyslíkem, který je vháněn do vnitřního prostoru lednice, udržují potraviny déle čerstvé a hlavně zabraňuje výskytu pachů a plísní. Pamatujete si také, jak se složitě lednice odmrazovaly a kuchyň byla vždy plná vody? Tak na to už můžete v případě moderních lednic zapomenout. Ty mají totiž už ve většině případů systém, který brání vzniku námrazy.

Lednice však není pouze ryze praktický přístroj. Může se stát i designovým kouskem vaší kuchyně, který vám bude závidět každá vaše návštěva. Je totiž možné lednici pořídit v nepřeberném množství tvarů a barevného provedení.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>