Organizace šatní skříně a celé domácnosti je na jaře nezbytná

Ať už organizování a úklid milujete nebo naopak nenávidíte, na jaře se těmto dvěma činnostem nevyhnete. Pokud si ale k jejich výkonu vyhradíte dostatek času a opravdu je provedete důsledně, bude to mít na váš život skvělý vliv.

Dejte sbohem zimnímu oblečení

S koncem zimy a příchodem jara nastává nevyhnutelně doba, kdy je nutné věnovat se organizaci své šatní skříně. Zimní věci sbalte a schovejte dozadu a jarní a letní kousky pověste na ramínka a vyskládejte do poliček. Aby byla vaše skříň s oblečením přehlednější, rozdělte si její uspořádání podle kategorií.

Vpusťte si do bytu světlo

Úklid zimních věcí se ovšem netýká pouze vaší šatní skříně. Jelikož sluneční paprsky se začínají pomalu objevovat a zahalují světlem naše domácnosti, nastává také doba k sundání zimních závěsů. Ty nahraďte jejich letními variantami, které do vašeho domova vpustí mnohem více světla. Dekorační závěsy s motivy květin nebo závěsy v pestrých barvách vaši domácnost po zimě rozzáří a dodají ji svěží vzhled.

Huňaté deky vyměňte za slabé přikrývky

Odlehčit můžete také svému gauči, který byl během zimních měsíců pravděpodobně pokryt huňatými dekami, ve kterých jste trávili dlouhé zimní večery. S příchodem jarních teplot nastal čas vyměnit tyto teplé deky za mnohem lehčí přikrývky a teplé deky vyprat a společně se zimním oblečením a závěsy uklidit hluboko do skříně, kde budou čekat na příští zimu.

Dovolte své domácnosti, aby se po zimě odlehčila. Schovejte zimní bundy a kabáty a nahraďte je jarními sáčky. Přeorganizujte svou šatní skříň a vpusťte si do domácnosti více světla díky pestrobarevným a lehkým závěsům, které zavěsíte na okna. V neposlední řadě se rozlučte také s huňatými dekami, které měly během zimy své trvalé místo na gauči, ale nyní již nastal čas uložit je a nahradit lehkými přikrývkami.

Zdroj obrázku: Galina_Lya / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>