Využití OSB desek

O tom, že dřevo patří k tradičním stavebním materiálům a má zvlášť v Čechách léty prověřené zázemí, není pochyb, a to nejen v rámci dřevostaveb. OSB desky navíc vykazují vynikající užitné vlastnosti, které je předurčují k tomu, aby po nich sáhli, jak zkušení stavbaři, tak třeba i hobby kutilové.

OSB desky jsou vyráběny lisováním mikrodýh (štěpků nebo také hoblin), které vytváří tři až čtyři vrstvy (zdroj: fa. Avydon). Hobliny mohou být v každé vrstvě jinak orientovány a zde již záleží na konkrétním výrobci, stejně jako u zvolení typu pojiva. Výsledkem jsou dřevěné desky s unikátní strukturou, bez pohledových vad a vhodné k využití i v interiéru jako estetické prvky.

Některé OSB desky ale nabízí ještě něco navíc, například OSB desky Superfinish ECO, tyto desky totiž nepoužívají jako pojiva přípravky obsahující formaldehyd, takže se hodí i do ECO domácností, kde je zdravý životní styl jedním z hlavích kritérií při výběru.

Důraz na ekologické zpracování ale není jedinou přidanou hodnotou, kterou tyto desky nabízejí. Vynikají též univerzálností a skvělým poměrem ceny a výkonu, maximalizují rychlost výstavby a omezují tak riziko vzniku více nákladů.

Vyzdvihnout v souvislosti s úsporami za teplo můžeme i jejich příznivé tepelně-izolační vlastnosti. Setkáme se s nimi při rekonstrukcích, jak uvádí například firma Nedělník, a výstavbách energeticky úsporných až energeticky pasivních staveb, stropních a střešních konstrukcí, podlah, pohledových obložení, ale třeba i v nábytkářství.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>