Řezání trubek krok za krokem

Instalatérské a stavební práce se neobejdou bez přesně nařezaných trubek. Řezy musí být kvalitně provedené a maximálně přesné. Jaké vybavení zajistí ty nejlepší výsledky?

Nástroje na řezání trubek musí být kvalitní

Trubky jsou nejčastěji z mědi, zinku či plastu. Se všemi se ale pracuje stejně snadno – stačí jen mít to správné nářadí a vědět, jak na to.

O profesionální výsledek se postará jen kvalitní profesionální nářadí. Řezáky trubek ZENTEN pocházející z německého Solingenu, patří k tomu nejlepšímu nářadí, které si můžete k řezání trubek pořídit. Nářadí ZENTEN je proslulé nejen vysokou kvalitou, ale také dlouhou životností, inovativním designem a precizním zpracováním.

rezak trubek

Tip: Nejen řezáky trubek, ale také instalatérské nástroje ZENTEN pořídíte u oficiálních prodejců se zastoupením pro značku ZENTEN. Například techni-eshop.cz vám skladové položky dodá hned druhý den – navíc poskytuje také odborné poradenství a slevy pro velkoodběratele.

Řezání trubek krok za krokem
  • Jako první věc je třeba pořídit si ten správný řezák trubek. Ten zvolte podle materiálu, ze kterého jsou trubky vyrobeny. Pokud si budete řezák půjčovat, vždy zkontrolujte, zda je řezací kolečko v pořádku a řádně ostré.
  • Obyčejnou tužkou si na trubce vytvořte rysku, kde budete chtít trubku rozříznout. Nasaďte řezák řezacím kolečkem přesně na rysku a šroubovací rukojetí řezák utáhněte tak, aby pevně držel.
  • Do jedné ruky vezměte trubku, do druhé nasazený řezák a pomalu řezákem začněte obkružovat trubku. Klidně si dejte na čas – je lepší trubku obtočit i několikrát, než ji kvůli zbytečnému spěchu zdeformovat. Nezapomeňte postupně přitahovat rukojeť, abyste docílili hladkého řezu.
  • Po dostatečném obkroužení se trubka sama odlomí, žádné násilí není třeba.
  • Na hraně řezané trubky se během řezání vytvoří okraj směřující dovnitř trubky – je třeba jej odstranit a řez takzvaně začistit. K tomu je určený buď výklopný trojúhelník, nebo jiný nástroj, který najdete na těle řezáku. Jednoduše jím vnitřek trubky obkružte.
  • A je to! Trubka je připravena k použití.

Přejeme hodně zdaru!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>