6 důvodů, proč je tepelné čerpadlo tím pravým zdrojem tepla

Plánujete stavět dům a nemůžete se rozhodnout, čím budete topit? Možností je dnes tolik – plynový kotel, elektrokotel, dříví, krbová kamna, podlahové topení, tepelné čerpadlo…My vám dnes přinášíme 6 výhod právě tepelných čerpadel. Možná vám to rozhodování ulehčí. 

tepelne cerpadlo_rodina

1. Jsou ekologická

Znečištěné ovzduší je stále větším problémem. Proto se i politici snaží podporovat ekologické zdroje vytápění. Tepelná čerpadla šetří životní prostředí. Jejich používání totiž nezvyšuje množství emisí ve vzduchu. Ačkoli je pořízení čerpadla dražší záležitostí, můžete využít Kotlíkovou dotaci. Díky té by se postupně mělo ze starých ručně obsluhovaných kotlů na tuhá paliva přejít na některý z (pro přírodu) šetrnějších zdrojů vytápění. 

2. Jsou samoobslužná

Objednat palivo, skládat uhlí, štípat dříví…to je díky tepelnému čerpadlu minulost. Tento způsob vytápění je absolutně bezobslužný. Čerpadlo si energii bere z vody, země nebo vzduchu. Před topnou sezónou ho stačí jen zkontrolovat a zapnout. 

3. Umí komunikovat s mobilním telefonem

Technologie jdou stále dopředu, a tak není divu, že i vaše tepelné čerpadlo může komunikovat s mobilním telefonem. To se hodí v případě, že se chcete v zimě vracet do dokonale vyhřátého domu. Jednoduše dáte čerpadlu na dálku příkaz, a ono začne v požadovanou dobu topit. 

4. Fungují jako klimatizace

V letním vedru můžete některá tepelná čerpadla využít i jako klimatizaci. Chladí rychle a účinně. 

5. Spolupracují s fotovoltaikou

Tepelné čerpadlo se dokáže propojit i s fotovoltaickou elektrárnou a odebírat z ní nadbytečnou energii. Tu pak přemění na teplo, které buď uloží ve výměníku, nebo použije k vyhřátí nemovitosti.

6. Jsou nezávislá na cenách komodit

Sledovat ceny plynu, dřeva či uhlí musí všichni, kdo s nimi topí. A také musí počítat s tím, že sazby mohou prudce vzrůst. To se pak samozřejmě odrazí na vyšším účtu za topení. Jelikož tepelné čerpadlo získává energii z okolního prostředí, je na cenách komodit nezávislé. 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>