Bydlete ve vlastním!

Bydlíte, ale říkáte si, že by to chtělo bydlet o něco lépe? Nevyhovuje vám současný byt? Důvody pro změnu bydliště bývají různé. Někdy se jen člověku zvýší nároky, někdy jen do domácnosti přibude další člen. Představte si situaci, kdy ve stejném bytě žijete už několik let.

Zprvu jste v něm bydleli sami, ale najednou jste v něm bydleli dva. Čas plynul, přišla na řadu svatba a hle, na cestě je potomek. Právě v takových případech je potřeba začít řešit otázku bydlení. Jen málokdo má v hotovosti potřebné peníze. Proto nezbývá než se obrátit na ty, kdo je mají a mohou vám je půjčit. V takovém případě vám nemusí pomoct jen hypotéka, ale třeba novomanželská půjčka.

Když nechcete hypotéku

Novomanželská půjčka je jak už z názvu vyplývá určena pro manžele a osoby žijící ve společné domácnosti. Na půjčku mají nárok i samostatné osoby, v jejichž domácnosti se nachází alespoň jedno nezletilé dítě.

Za peníze z novomanželské půjčky je možné koupit byt nebo rodinný dům. Není možné použít je na vybavení či rekonstrukci. Peníze je opravdu možné použít pouze a jen na financování vlastního bydlení.

Když už ve vlastním žijete

V případě, že již žijete ve vlastním bytě zatíženém hypotékou, ale současné bydlení vám již příliš nevyhovuje, není to se změnou bydliště tak snadné, jako u pronájmu. Rozhodně to ale není bezvýchodná situace. Samozřejmě můžete byt prodat, jen je třeba počítat s tím, že se jeho prodej může protáhnout. Pokud si jej chcete nechat, můžete ho pronajmout a sami se přestěhovat někam, kde vám to bude vyhovovat lépe. Peníze z pronájmu by vám měly pokrýt náklady na hypotéku. Pokud z nich ale chcete něco i ušetřit, může pomoct refinancování hypotéky. Stačí když si najdete banku, která vám nabídne lepší a výhodnější podmínky. Refinancování hypotéky je velmi efektní způsob, jak snadno získat výhodnější finanční podmínky.

Proč platit více, když nemusíte? Navštivte stránky Uspory.cz a porovnejte možnosti výhodnějšího financování vašeho bydlení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>