Jak se snadno přestěhovat?

Chystáte se na změnu svého bydliště a už nyní vás děsí představa stěhování. Ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Nemusíte však jen propadat beznaději. I stěhování totiž může proběhnout relativně v klidu a s minimem vynaložených sil. Že nevěříte? Snad vás následující článek přesvědčí.

Samozřejmě stěhování není lehké, ale našich pár rad vám ho velmi usnadní.

První rada je jasná. Nenechávejte vše na poslední chvíli. To platí nejen u stěhování. Pokud se totiž připravíte do předu, čeká vás během samotného stěhování mnohem méně stresu. Začněte shánět krabice a do nich postupně balte věci, o kterých budete přesvědčeni, že je nebudete až do stěhování potřebovat. Krabice můžete jednak koupit, ale rádi a velmi ochotně se přebytečných krabic zbavují i v supermarketech.

Druhá velmi důležitá rada je zajistit si dostatek kamarádů nebo rodinných příslušníků, kteří vám se stěhováním pomohou. Nemyslete si, že všechno zvládnete sami. Samozřejmě úplně nejefektivnější je najmout si stěhovací firmu. Ovšem chápu, že to je drahá záležitost a ne každý je ochotný, nebo může vynaložit poměrně vysoké finanční prostředky na stěhováky. Zvláště u přemisťování velmi rozměrných a těžkých věcí je najatá firma velkou výhodou. Pozitivem je rovněž pojištění věcí. Pokud se stěhovaným věcem něco stane, najatá společnost vám je uhradí z pojistky. V případě kamarádů a rodinných příslušníku tomu tak nebude.

Dobré je stěhovat věci postupně. Tedy napřed vystěhovat do auta jeden pokoj, pak další pokoj, kuchyň atd.… Krabice si nezapomeňte v takovém případě popsat. Pokud zvolíte tento systém, budete mít velmi usnadněnou práci při vykládání nákladu, když budete přesně věd jaký kus nábytku a jaká krabice patří do jaké místnosti.

Uvidíte, že dodržíte-li tyto jednoduché rady, tak se stěhování stane hračkou a vše půjde s úsměvem.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>