Výhody a nevýhody zasklení lodžie

Možná jste už o tom uvažovali, či se na to chystáte. Mluvíme o zasklení lodžie. Dnes se jedná o velmi populární úpravu nejen panelákových balkónů. Má však své výhody i nevýhody. Pojďme se na ně společně podívat a shrnout tedy všechny přednosti i zápory.

Skvělý izolant

Hlavní výhodou jsou samozřejmě úspory za teplo. Zasklená lodžie totiž funguje jako skvělý izolant. Odborníci udávají, že tak můžete ušetřit až 40 % nákladů na vytápění. Kromě úspory energie má však zasklená lodžie i další značnou výhodu. Tou je bezesporu snížení hluku, který k nám dobytu proniká. Zasklením navíc získáte další obytný prostor, který můžete využít podle svého uvážení. Můžete zde například zřídit zimní zahradu, ale také vaši odpočinkovou místnost. Řada lidí v zasklené lodžii přes léto i přespává.

Vyplatí se investovat?

Při současných cenách energií se vám navíc investované peníze do zasklení vrátí během 8 až 10 let. Jedná se tedy o velmi výhodnou investici. Pokud však o tomto kroku uvažujete, domluvte se se sousedy. Bude-li vás víc, získáte lepší cenu a tudíž lepší návratnost.

Pozor na plísně

Vše však má dvě strany. Je tomu tak i v případě zaskleného balkónu. Hlavní nevýhodou, kterou pocítí hlavně pečlivé hospodyňky, je další skleněná plocha, kterou je třeba mýt. Problém může nastat i v případě větrání. Pokud budete málo větrat, bude se vám na konstrukci lodžie tvořit plíseň. Tento problém nastává zejména v období chladnějšího počasí. Během léta jsou totiž většinou okna lodžie otevřená, ale během chladného počasí jsou samozřejmě zavřená. Dochází tak k hromadění vlhkosti. To platí, zejména pokud lodžii využíváme jako zimní zahradu.

Výhody zcela jistě převáží případné negativa a při správném používání a údržbě vám navíc lodžie může přinést značnou finanční úsporu. Tedy jestli jste se ještě nerozhodli, tak hurá do toho.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Mara napsal:

    No, my jsme zateplili a udělala se nám v bytě plíseň. Už bych nezasklíval

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>