Dětské pokoje s kouzlem

Při zařizování pokoje pro malé děti se většinou vyřádí v první řadě rodiče. Často se takový pokoj připravuje i jako překvapení pro potomka a pro mnohé je tak základním kritériem to, aby se dětský pokoj našemu juniorovi především líbil.

Ne, každý si samozřejmě může dovolit pokoj jako ze stránek časopisů plných pokojíčků dětí celebrit. Ovšem dětský pokoj by pokud možno neměl být ani odkladištěm nevyužitého nábytku, který se jinam nehodil, a v rámci úspor zatím může posloužit případným malířským prvním krůčkům našich dětí.

Z pohledu rodinného rozpočtu by to bylo možná efektivní řešení, ale nahlídneme-li na to i jinak než finančníma očima, takový dětský pokoj by v sobě příliš velké kouzlo neskrýval. Přitom dnes již není problém zakoupit celé dětské pokoje, které jsou navržené tak, aby měly určitou atmosféru a jednotlivé komponenty spolu ladily a vytvářely pro naše děti přívětivé zázemí.

Pořídíme-li dětský pokoj jako komplet, obvykle již nemáme příliš mnoho shánění. Co však i takový pokoj na míru většinou postrádá, je dostatek možností k sezení, třeba pro případné návštěvy našich potomků nebo pro větší rodinné oslavy.

Ideální možností, jak zajistit posezení v dětském pokoji, jsou pohodlné sedací vaky pro děti, které malé neposedy obvykle nadchnou, neboť se na nich nemusí strnule sedět jako na židli, a nás zase potěší, že je možné je pohodlně přenést i do jiných místností. Na těchto pytlích se dá navíc i pohodlně schoulit a na chvíli si odpočinout, což děti ocení zvlášť při delších oslavách.

A na co bychom ještě při zařizování dětského pokoje určitě neměli zapomenout, jsou pohádky. Přestože dnes jsou v kurzu spíše počítačové hry a různé dětské pořady, tradiční knižní pohádky jsou právě to, co dodá dětskému pokoji to správné kouzlo.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>