Jak zařídit dětský pokoj pro alergika

Alergie bohužel trápí stále více lidí a bohužel také čím dál více dětí. Jistě víte, že pokud zrovna vaše dítě má alergii na roztoče a prach, je potřeba tomu uzpůsobit vybavení domácnosti. Těm, kteří si zatím neví rady, snad napoví náš článek.

detsky pokoj

Pozornost věnujte zejména podlaze

Pro roztoče jsou ideálním obydlím koberce. Je tedy potřeba se jich zbavit co nejdříve. I sebelepší vysavač totiž koberce nezbaví všeho prachu a roztočů. Zvolte tedy jinou podlahovou krytinu. V úvahu například připadá plovoucí podlaha. Vybírejte však pečlivě.

Podlaha musí být velmi odolná. Budou si na ní hrát děti a tak musí také něco vydržet. Pamatujte také na sousedy a proveďte dobrou zvukovou izolaci podlahy. Ideálním materiálem je také lino. Dnes se vyrábí v širokém spektru barev a imitací materiálů. Určitě si tak vyberete.

Textilie vybírejte opatrně

Stejně jako s koberci se budete muset rozloučit i se záclony a závěsy. Pokud to není možné, pak volte co nejjemnější materiály a každých čtrnáct dnů záclony nebo závěsy perte. Ostatně každé dva týdny se doporučuje vyprat všechny textilie, kterou jsou v blízkosti alergika.

Na čem by dítě mělo spát?

Nábytek volte na nožičkách tak, aby se pod ním dalo snadno uklízet. Pro alergika je také potřeba pořídit speciální antialergickou matraci a polštář s peřinou. Nejlepším řešením je matrace s pěnovým jádrem. Samozřejmostí je povlak matrace, který lze sundat a prát. Povlak totiž pomáhá udržet roztoče na matraci a nedostávají se tak do vzduchu. Rovněž se budete muset smířit s tím, že vaše díte nebude moct usínat se svoji oblíbenou plyšovou hračkou. Ty totiž musí také pryč.

J.H.

Jakou vybrat postel pro dítě?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>