Elektroosmóza

Bydlíte v domě, kterému vlhnou zdi? Jedná se o vážný problém, který ohrožuje nejen vaše zdraví, ale i samotnou stavbu. Možná si však myslíte, že neexistuje rychlé a levné řešení. To jste asi ještě neslyšeli o elektroosmóze.

Za klasickou metodu nápravy pronikání vlhkosti do zdiva domu je považováno podřezání a injektáž. Jde však o velmi destruktivní zásah. U některých staveb tuto metodu navíc není možné použít. Řadu majitelů také odradí vysoká cena. Každý kdo musel přikročit k podřezání domu jistě potvrdí náramnou pracnost.  Další možností je využít elektroosmózu.

Tato metoda je založena na jednoduchém fyzikálním zákonu, že voda v porézních materiálech putuje od kladného k zápornému pólu a jelikož půdy jsou nabité záporným elektrickým nábojem, stačí docílit nabití molekul vody ve zdi kladným elektrickým nábojem.

Zákony fyziky se pak již postarají o vše ostatní. Na trhu je několik přístrojů, které je možné k tomuto účelu využít. Po instalaci přístroje dojde k nabití molekul vody, která je obsažená ve zdivu a k její migraci směrem k opačně nabitému podloží stavby.

Elektroosmóza brání dalšímu vzlínání vody z podloží do zdiva. Tuto metodu lze použít u všech typů staveb. Je spolehlivá, rychlá a levná. Cena za měření vlhkosti, instalaci přístroje a následného několika měsíčního sledování se pohybuje od 30 000 do 50 000 korun.

Nutno je však připomenout, že na trhu je řada společností, které nabízejí nekvalitní přístroje a špatné poradenství. Obraťte se raději na již ověřené odborníky. Alespoň rok po provedení pak sledujte vlhkost v domě.

J.H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>