Feng Shui a ložnice: Jak zajistit správné proudění energie?

Podle Feng Shui je ložnice jedním z nejdůležitějších míst. Je to místo, kde čerpáme energii po náročném dni a aby mohla ložnice správně plnit svou funkci, je potřeba nejen správně vybraná postel. Poradíme vám pár tipů. Díky kterým se budete v ložnici cítit ještě lépe.

foto_feng-shui-loznice

Základ je samozřejmě postel. A co dál?

Stabilní lůžko s pevným čelem a kvalitní matrací je středobodem každého ložnicového vesmíru. Je lepší, když velikost postele spíše přeženete – rozhodně platí, že postel je lepší mít spíš větší než menší. Měla by být alespoň třicet centimetrů vysoká a vyrobená pokud možno z přírodních materiálů.

Tip: Myslíte si, že si nemůžete kvalitní postel dovolit? Mrkněte na Helcel nábytek, kde najdete kvalitní nábytek za opravdu příjemné ceny.

Rozhodně se nenechte volným prostorem pod postelí zlákat k ukládání nepotřebných věcí – prostorem pod postelí by měla volně proudit energie a tudíž ho nezahlcujte zbytečnými věcmi. Pořiďte si raději skříně a skříňky, které pojmou vše, co by mohlo rušit celkový dojem z místnosti.

Tip: Nemusíte se hned pouštět do rekonstrukce bytu a přestavět všechen nábytek. Někdy stačí drobnosti, které ale ve výsledku udělají obrovskou změnu. Třeba dobře rozmístěné a zvolené bytové doplňky udělají větší rozdíl než nová sedačka.

Jak co rozmístit? A jaké zvolit barvy?
  • Umístění postele je nejdůležitější – zbytek nábytku rozmístěte podle ní. Měla by být umístěná co nejdále od dveří, ale neměla by být s nimi v jedné linii. Měla by také umožňovat dobrý rozhled po celé místnosti. Čelo by mělo být přiražené ke stěně a v ideálním případě by postel měla být přístupná ze tří stran.
  • A jak je to se světovými stranami? Nejlépe se vám bude spát na severojižní ose s hlavou umístěnou na sever.
  • Nad hlavou postele by nemělo být okno, poličky, dekorace, lampy ani zrcadla.
  • Prostor v ložnici by měl být vzdušný, proto ho zkuste nezahltit zbytečnostmi. Pokud to uspořádání vašeho bytu neumožňuje, pořiďte si alespoň závěs, kterým oddělíte prostor, kde spíte od prostoru, kde trávíte volný čas.
  • Barvy do ložnice volte tlumené a v zemitých odstínech – ideální je bílá, béžová, karamelová nebo hnědá.

Vyzkoušejte některé rady na vlastní kůži a uvidíte, jak se vám bude krásně spát!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>