Jak kombinovat kovový nábytek a doplňky?

Kov je v bytech často opomíjeným materiálem. Mnoho lidí se obává, že když si část bytu zařídí kovovým nábytkem, budou si pak připadat jako ve středověké mučírně. Přitom právě kovaný nábytek nebo doplňky dokáží stylově dotvořit interiér nebo mu dát zcela novou tvář.

Stačí jen šikovně kombinovat s ostatními materiály.

obyvaci pokoj

Kov a světlé dřevo si rozumí

To, že pokoje, ve kterých se počítá s kovem, působí chladným a neútulným dojmem, nemusí být zdaleka pravda. Klidně si můžete pořídit i větší a dominující kusy nábytku jako je kovová postel či stůl a podtrhnout tak příjemný a útulný ráz interiéru.

To vše je možné, pokud zvolíte jako druhý hlavní materiál masivní dřevo ve světlých barvách nebo jiné přírodní materiály. Kov má navíc na rozdíl od dřeva jednu velkou výhodu – je odolnější a má velmi dlouhou životnost.

Zapátrejte schválně na půdě u babičky, třeba najdete přímo kovářské skvosty. I starý stolek s odkládací deskou z popraskaných a rozbitých dlaždiček můžete proměnit na skvělý kousek ve vašem interiéru.

Kovaná romantika do každého zákoutí

Máte rádi romantický styl? Pak se kovovým doplňkům rozhodně nebraňte. Zdaleka není pravda, že tvrdý a chladný kov a romantika nejdou dohromady. V dílnách uměleckých kovářů můžete najít mnoho velmi osobitých ozdob a na výběr máte z široké nabídky originálních výrobků. Nemusíte si hned pořizovat stůl, stačí například stojan na lahve s vínem doplněný vysokým svícnem a kout v kuchyni nebo obývacím pokoji proměníte v oblíbené romantické zákoutí.

Kované nemusí být jen koncovky na záclony nebo svícny, ale také třeba celé regály s policemi, stojany na květiny, časopisy a víno nebo deštníky či věšák na kabáty.

Zvláštní kovové úchyty dokáží i obyčejnou malou skříňku proměnit v zajímavý kousek nábytku.

Sandra Špačková
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>