Trendy v moderní domácnosti 

Plánujete rekonstrukci svého bytu nebo si své bydlení nově zařizujete a rádi byste načerpali inspiraci? Přinášíme vám výčet toho, co bude v roce 2020 trendy a na co se zaměřit.

Inspirujte se barvou roku 2020 

Chtěli byste do svého interiéru promítnout barvu, která bude udávat trend v oblasti interiérového designu pro nadcházející rok? Odborníci z Pantone Color Institutu každoročně vybírají jednu konkrétní barvu pro nový rok. Pro ten následující to bude tmavě modrá. Ta se bude objevovat nejen na mnoha doplňcích, ale i kusech nábytku. Máte už i vy doma něco v tmavomodrém odstínu? Modrá barva je výrazná a pro své zjemnění se bude hojně objevovat zejména v kombinaci s teplými tóny. 

obyvaci pokoj_tmave modra_barva roku

Mixujte barvy a textury v interiéru

Kromě výše zmíněné dominantní barvy, se budou ale v interiéru objevovat i další. Pro rok 2020 budou mezi trendy v interiéru převládat teplé odstíny, které mají navodit příjemné a přirozené světlo. Je to například odstín cihlové, pomerančové a okrové barvy. Zaměřte se doma na přírodní materiály, které se nejvíce hodí k těmto barvám. Ideálně vybírejte barevné vzory a textury a nebojte se je vzájemně mixovat – docílíte tím neotřelého efektu. Se vzory však opatrně, mnohdy postačí třeba jen dva vzorované kusy nábytku doplněné jednobarevným zbytkem interiéru, kde si můžete vyhrát s texturami či materiály.

obyvaci pokoj_bohemsky styl

Zaměřte se na rozmístění osvětlení    

Přirozené světlo je pro nás důležité a designéři proto sledují i to, jak v interiéru dopadá a tomu přizpůsobují osvětlení pro každou konkrétní místnost. I vy byste proto měli myslet na to, kam a jaká světla umístíte. Ať už zařizujete kuchyň, koupelnu nebo ložnici, vybírejte příslušné osvětlení nejen podle designu, ale především podle typu činnosti, pro kterou místnost bude sloužit. Pamatujte, že v ložnici či v obývacím pokoji, tam, kde odpočíváte, byste měli mít spíše teplý odstín světla, i s možností nastavení intenzity. Naopak v pracovně nebo kuchyni, kde se potřebujete soustředit na práci, byste měli zvolit spíše světlo ve studenějším odstínu, které vás nabudí.

Obklopte se přírodou 

Bydlíte v centru města a chybí vám v okolí příroda? Přivolejte si ji k sobě domů – dodejte svému domovu dávku zeleně a nechte ho rozkvést. Nemusíte jej hned zahltit květinami od podlahy až po strop, stačí si pro začátek pořídit třeba jen pár zajímavých a nenáročných pokojových rostlin a oživit tak jinak fádní pokoj. Pokud se o rostliny nechcete tak často starat nebo máte časově náročné zaměstnání, zvolte spíše nenáročné květiny, jako jsou kaktusy nebo sukulenty, které nevyžadují časté zalévání. 

Až budete mít zařízenou domácnost podle svých představ, sjednejte si také pojištění domácnosti. To vám zajistí úhradu škod v případě nečekaných událostí, jako jsou živelné pohromy či vloupání. 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>