Jak položit dřevěnou terasu

Chcete si odpočinout, posnídat či poobědvat v klidu své zahrady, nebo jen posedět u šálku kávy a mít kam pozvat své přátelé v parních letních dnech? Není nic příjemnějšího, než se před spalujícím sluncem ukrýt do stínu na své zahradě.

Jedna možnost samozřejmě je postavit zahradní nábytek jen tak na zelenou plochu. Nevýhodou pak je, že když je například po dešti, zahradní nábytek se může zabořit do země. Druhou a pravděpodobně lepší variantou, je postavit si terasu. Tu můžete mít z různých druhů materiálu. Nejpřírodnějšími materiály, které nenaruší ráz zahrady jsou kameny a samozřejmě dřevo. V dnešním článku si popíšeme, jak položit dřevěnou terasu .

Základem je určitě vybrat vhodné místo. To by mělo být klidné tak, abyste nebyli rušeni vy, ale ani abyste nerušili své sousedy. Vyberte si tedy takové místo, které máte rádi a kde se cítíte příjemně. Vámi vybrané místo by samozřejmě mělo být co nejrovnější. Jinak budete muset srovnávat terén, což se podepíše na celkové ceně.

Co budete potřebovat? 

Pro položení terasy budete potřebovat štěrk, písek, betonové desky, podlahová prkna, podkladní hranoly a šrouby či hřebíky. Náležitou pozornost věnujte výběru správného druhu dřeva. Vhodným rozhodně není měkké dřevo, jako je například smrk. Pro tyto účely je určitě nejlepším modřínové či jalovcové dřevo. Před samotnou stavbou rovněž musíte všechny dřevěné části naimpregnovat.

Pak už se můžete pustit do díla. Vyznačte plochu terasy v terénu. Nejlépe k tomuto účelu je použít dřevěné kolíky a provázek. Následně srovnejte terén. Můžete vykopat i menší základy, Stačí ovšem tak 10 cm. Na upravený terén nasypte asi 20 cm silnou vrstvu štěrku, kterou zhutněte a na tuto vrstvu nasypte 5 cm písku. Nyní již můžete položit betonové desky. Na tyto desky přijdou podkladová prkna, která do betonových desek přišroubujte. Nyní vás čeká poslední krok a tím je položení podlahových desek.

Jakmile to zvládnete, můžete si gratulovat – máte hotovo.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>