Toužíte po moderní koupelně? To si žádá meď!

Klasické materiály, jako keramika, sklo a dřevo se pozvolna stávají materiály minulosti. Nový hit nese jméno měď. Měděná umyvadla útočí na koupelny a vnáší do nich větší komfort i jednodušší údržbu, což jistě ocení každá hospodyňka. 

Nakonec, proč se nerozhodnout pro měděné umyvadlo, vždyť pozitivní vlastnosti tohoto kovu jsou známy přes pět tisíc let! Zvlášť dobře se měď chová v kontaktu s vodou, je pevná, trvanlivá a odolná proti korozi, a navíc – dokáže velmi rychle zničit většinu bakterií. Z tohoto důvodu se měděné trubky často používají pro rozvody pitné vody.

Stejně jako se designéři vracejí ke dřevěným vanám a umyvadlům, obracejí se i k mědi. Přicházejí tak s řadou více či méně obvyklých kousků, z nichž si každý vybere dle svého gusta. Protože měděná koupelna zatím není masově vyhledávána, věnují se jejich výrobě především menší firmy, které ke svým výrobkům přistupují mnohem poctivěji. Umyvadla ručně tepají z mědi, proto jen stěží najdete dvě zcela totožná.

Jednoduchá údržba

Měděná umyvadla mají jednu obrovskou výhodu – jednoduše se udržují. Pro klasické čistění postačí pouhé mýdlo a voda, po použití je jednoduše otřete měkkým hadříkem. Stále atraktivnějšími je činí také to, že postupem času získají přirozenou patinu, která lahodí oku.

Největším kladem mědi je kromě atraktivního vzhledu schopnost velmi rychle zničit bakterie, kterým by se jiné materiály dlouho bránily.

Z mědi můžete se vyrábějí nejen umyvadla, ale dokonce i vany. Nejčastěji se takové vany staví doprostřed koupelny a dodávají koupelně rustikální vzhled. Jejich výhodou je opět vysoká účinnost hygieny, daná už samotným materiálem.

Než se ale vany stanou masovou záležitostí, bude to chvíli trvat, v průměru 90 tisíc korun za vanu totiž jen tak někdo nedá.

Sandra Špačková
foto: www.tubz.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>