Jak vybrat správné venkovní žaluzie pro Váš dům?

Chcete si ve svém bytě či domě vytvořit příjemné světelné i tepelné podmínky? Chcete si bez použití klimatizace doma vytvořit příjemné klima, zvýšit zabezpečení domova a více ušetřit za energii, která má tendenci unikat okny?

Pak jsou vhodnou alternativou venkovní žaluzie, které výše popsané problémy mohou vyřešit. Dokážou totiž ve Vašem domě vytvořit optimální prostředí, šetřit náklady za klimatizaci, dotvořit vzhled Vašeho domu a navíc ochránit byt nejenom před sluncem, ale také zloději.

Výhody venkovních žaluzií

  • účinné stínění
  • regulace přirozeného osvětlení v domě
  • zajištění příjemného tepelného klima v interiéru
  • omezení venkovního hluku
  • ochrana před nepříznivým počasím (např. slunce, vítr, déšť)
  • poskytnutí soukromí
  • designový doplněk exteriéru každé stavby

Ochrana před nepřízní počasí

Venkovní žaluzie patří k velice oblíbeným venkovním stínícím prvkům, protože perfektně zachycují sluneční záření a tak chrání nejenom Vás, ale také Váš interiér před škodlivými účinky. Venkovní žaluzie rovněž chrání dům a okna před větrem, deštěm a dalšími nepříznivými venkovními podmínkami.

Šetření nákladů za energii

Venkovní žaluzie jsou ideálním stínícím prvkem, neboť díky nim v letních měsících teplo do místnosti vůbec nepronikne. Je to způsobeno jejich lesklým povrchem, který dokáže působit jako zrcadlo a tím odráží sluneční paprsky od okna. Naopak v zimě dokážou snížit spotřebu energie zhruba o 20 – 25 %.

Kde všude lze venkovní žaluzie využít?

Dříve se venkovní žaluzie objevovaly hlavně v kancelářských budovách a komerčních objektech. Nyní se však stále častěji vyskytují v domácnostech. Venkovní žaluzie jsou vhodné pro použití nejenom v bytových a rodinných domech, ale také na verandách, terasách, altánech či na pergolách.

Jak vybrat venkovní žaluzie?

Při jejich výběru byste měli zohlednit pár bodů. Důležitou roli hraje jejich materiál a provedení. Méně podstatné je pak jejich ovládání či barva.

Materiál

Materiál žaluzií hraje velice důležitou roli, neboť na základě materiálu dokážou venkovní žaluzie výborně redukovat teplo během letních měsíců. Venkovní žaluzie vyrobené z kvalitního materiálu také dokážou skvěle odolávat nepříznivému počasí i UV záření. Je tedy velice důležité vybrat opravdu kvalitní žaluzie, které dobře izolují, odráží sluneční paprsky a disponují dlouhou životností i odolností.

Provedení žaluzií

Jejich provedení by mělo být co nejkvalitnější. Vybírejte si proto venkovní žaluzie od ověřených značek a výrobců. Pouze u osvědčených výrobců si totiž můžete vybrat jak podomítková, tak nadokenní žaluzie se zárukou a z kvalitních materiálů. K těm nejlepším patří žaluzie vyrobené z hliníku a doplněné o motorový pohon.

Ovládání

V současné době jsou k dispozici venkovní žaluzie, které jsou ovládány buď ručně, nebo automaticky pomocí motorového elektropohonu. Motorový pohon je moderní, ale také praktický. Lze ho doplnit o dálkový ovladač, který dokáže regulovat nastavení venkovních žaluzií podle potřeby.

Poděkování

Za pomoc při zpracování článku a odborné rady pro výběr stínící techniky pro rodinný dům děkujeme firmě Gatos – venkovní žaluzie Plzeň a českému výrobci venkovních žaluzií Climax žaluzie.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. vonkajsie zaluzie napsal:

    Ano mate pravdu, je velmi dolezite si vybrat spravny material, spravne ich zameriat a naozaj odborne namontovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>