Jak připravit nemovitost na prohlídku?

Rozhodli jste se prodat vaši nemovitost? Pak se musíte připravit na návštěvy potenciálních kupců. Jak na ně váš byt připravit.

Pokud je prohlídka ohlášená na poslední chvíli rychle vysajte, vytřete podlahu a prach. Umyjte zrcadla, umyvadlo a toaletu. Ukliďte na lince, vyvětrejte a provoňte byt. Stačí, když na plotně dáte rozehřát teplou vodu se skořicí, badyánem a hřebíčkem, byt tak zaplaví příjemná vůně. Na prohlídky je ale lepší se připravit důkladněji.

domov

 

Pečlivá příprava může zvýšit cenu vašeho bytu o několik desítek až stovek tisíc. Jak na to?

  • Všechny nepotřebné věci vyhoďte. Využijte fakt, že se budete stěhovat a zbavte se nepotřebných věcí. Pokud žádné takové nemáte, umístěte tyto věci do krabic a odstěhujte. Zbavte se knih a předmětů, které nečtete, nepoužíváte a které na sebe jen lapají prach.
  • Jakmile budete mít odstěhováno, dejte se do úklidu. Vyluxujte, vytřete, utřete prach, umyjte skříňky a oprašte květiny. Umyjte okna a vyleštěte zrcadla. Díky tomu bude byt působit vzdušněji. Čistý byt či dům zapůsobí silným prvním dojmem a kupující si nabude dojmu, že se o dům jeho majitelé dobře starali.
  • Zbavte se případného zápachu. Vyčistěte koberce a záclony. Nejvíc kupujícím vadí pachy z domácích zvířat a kouře. Větrejte a na čas prohlídky nechte okna otevřená.
  • Do světel dejte výkonnější žárovky. Před prohlídkou rozsviťte lampy a světla.
  • Dejte každému pokoji jeho smysl. Ujistěte se, že u každé místnosti je patrné, k čemu je vlastně určena. Ložnice má vypadat jako ložnice, pokoj pro děti jako dětský pokoj a kancelář má být kanceláří. Díky tomu bude kupec jasně vědět, za platí.
  • Pusťte se do drobných oprav. Špatně může působit odchlípnutá lišta u linky a několik desítek či stovek tisíc. Své udělá i pouhé vybílení stěn. Pokud je nemovitost prezentována k rekonstrukci, udělejte maximum pro to, aby působila co nejlépe. Prosté vybílení není nikterak nákladné a udělá i z naprosté špeluňky hezké bydlení.
  • Oživte interiér dekoracemi. Zapalte svíčky, do mísy dejte čerstvé ovoce, do vázy čerstvé květiny, přes pohovku přehoďte čistý pléd.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>