Jak se starat o plovoucí podlahu

Plovoucí podlaha je v našich domovech nejběžnější a nejdostupnější druh podlahové pokrývky. Důvod je prostý. Dostupná cena, široký výběr a snadná údržba. Ať už si vyberete jakýkoli druh plovoucí podlahy, péče o ně je vždy stejná.

Jak udržovat plovoucí podlahu si přečtěte na následujících řádcích.

plovouci podlaha

Co budete k údržbě potřebovat?

Základní pravidlo zní, přesto, že se podlaha nazývá plovoucí, plavat by vůbec neměla. Naopak, čím méně, tím lépe. Přílišné množství vody totiž může způsobit zvlnění podlahy.

K údržbě laminátové podlahy je potřeba vysavač nebo alespoň smeták s lopatkou a ideálně mop s kbelíkem.

Plovoucí podlahu můžete čistit roztokem jaru a vody. Není na škodu ale podlaze dopřát péči prostřednictvím speciálních čistících prostředků. Sledujte při nákupu etiketu, na které musí být napsáno, že se jedná o prostředek pro laminátovou podlahu. Součástí takového prostředku by mělo být leštidlo.

Jak podlahu čistit?

Pokud se o podlahu budete starat pravidelně, zvláštní péči nepotřebuje. Ideální je podlahu nejprve vyluxovat a zbavit jí všech chloupků a drobků. Poté podlahu setřete mopem nebo dobře vyždímaným hadrem v čistícím prostředku na plovoucí podlahy. Nezapomeňte také pravidelně otírat lišty.

Tip: Pro dosažení dokonalého vzhledu můžete podlahu navíc vyleštit na sucho pomocí speciálního čističe.

Jak předejít poškození plovoucí podlahy?

Prevencí poškození podlahy je již její správný výběr. Je třeba ji vybrat podle toho, kam bude podlaha instalována. Podlahu vybírejte podle toho, jak moc bude v dané místnosti zatížena. V obývacím pokoji a kuchyni, investici do kvalitnější a potažmo dražší podlahy jistě časem oceníte. Popotáhnete-li po podlaze židli, nebudete se muset obávat jejího zničení. Další prevencí je pravidelné čištění podlahy.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>