Oživte svůj byt i mysl – pořiďte si samolepky

Přijde vám, že by váš byt zasloužil změnu? Cítíte, že je v něm něco špatně? Dejte na svůj instinkt, i psychologové v případě pocitu stereotypu doporučují změnu. Stereotyp totiž může vést k podrážděnosti, úbytku energie a ke sklonu k frustraci.

Co ale dělat, v případě, že nemáte čas ani finance na vymalování celého bytu a přestěhování veškerého nábytku? Začněte zlehka, například samolepkami na zeď. Ano, i malá změna v podobě samolepek na zdech vám totiž může od stereotypu a pocitu fádnosti odpomoct.

Domov by měl být vaším útočištěm a místem, kde jste sami sebou a cítíte se dobře. Pokud cítíte jen náznaky toho, že tomu tak není, měli byste zpozornět a začít jednat.

Dříve bylo zvykem zdi vymalovat nebo vytapetovat, dnešní doba s sebou ale nese mnohem více možností. Výběr ze samolepek je natolik velký, že si jistě vybere každý. Umožňují ozdobit místnost rychlým a efektivním způsobem.  Jejich aplikace je velmi jednoduchá a kvalitní druhy je možné aplikovat opakovaně, aby je šlo užívat opakovaně například s ohledem na probíhající sezónu.

Samolepky na zeď mohou problém vyřešit během několika hodin. Jsou nabízeny v různých formátech, barvách a stylech. K dostání jsou od jednoduchých geometrických tvarů, které se hodí na jednobarevné stěny, až po velké fototapety, které skvěle ozdobí a probudí i větší plochy.

K dostání hned několik druhů

Záleží jen na požadavcích, které na samolepky na zeď budete mít. Papírové samolepky seženete v běžných nákupních centrech, obchodech s nábytkem a v lépe vybavených papírnictvích. Takovéto samolepky však nejsou vhodné pro opakované nalepení. Jsou však levnější než ty z fotopapíru, které seženete v hobby marketech a obchodech s nábytkem. Poslední možností jsou samolepky z vinylu, ty na zdech vypadají nejpřirozeněji a často působí jako samotná malba.

Při výběru samolepek dbejte na to, aby se jednalo o typ, který je opravdu určený pro dekoraci stěn. V opačném případě by totiž mohlo dojít k poškození nátěru, který by při odstranění samolepky na zdi zůstal a vám by pak nezbývalo než vymalovat celou stěnu.

Při jejich použití popusťte uzdu fantazii. Zažilému interiéru dodáte novou tvář i polepením nábytku – ale pozor chce to jednat vkusně. Jinak byste si mohli připadat jako v dětském koutku nebo cirkusu.

Pokud se vám samolepky v interiéru příliš nelíbí, zvažte jejich pořízení do dětského pokoje. Samolepky na zeď totiž mohou být velmi praktickým doplňkem a mohou mít na dítě edukativní vliv.

Sandra Špačková
foto: freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>