Jak vybavit dětský pokoj

Při vybavování dětského pokoje je potřeba promyslet do detailů, nemůžeme opomíjet zdánlivé maličkosti, jakými jsou zásuvky, hrany, okna, ostré předměty.

Začít bychom měli od podlahy. Právě na ní tráví náš potomek většinu času. Musí tedy splňovat vysoká očekávání. Měla by jít snadno udržovat, téměř každý den, dojde k nějaké té nehodě, v podobě zašlápnutých křupek nebo rozlité šťávy. Je důležité, aby podlaha nestudila.

Často se tak volí korek nebo marmoleum. Dále se často volí i dřevěné a laminátové podlahy, které často doplňujeme kusovými koberci.

Při vybavování nábytkem si musíme uvědomit rozdíl oproti ostatním pokojům. V dětském pokoji děti spí, hraje si, odpočívá, baví se s kamarády a učí se. Nejvhodnější jsou funkční pokojíky, které s dětmi rostou. Můžeme je v pozdějším věku přestavět a nemusíme řešit, kam nepotřebný nábytek odložíme.

Uplatnění najde vždy komoda a šatní skříň. Pokud to není jinak možné a věcí je více, raději zvolíme vestavěnou skříň, než abychom pokoj plnili dalšími objemnými kusy nábytku. Jako úložiště hraček se osvědčily především kontejnery s víky, kam je možné hračky snadno posbírat a rychle uklidit. Především menší děti ještě nejsou schopny hračky vyrovnávat do otevřených polic a potažmo udržovat pořádek a čistotu. U starších dětí je důležité vyčlenit stabilní místo na ukládání školních pomůcek.

Pokojík vybavujeme pro dítě a tak je nejlepší jít ho vybírat spolu s dítětem. Děti umí dát najevo, co se jim líbí. Podle výrazu a reakce dítěte v obchodě snadno zjistíme, co se mu líbí. Jakou barvou vymalovat či jakou zvolit tapetu. Zda by chtělo z lůžka skluzavku či raději sedací pytel pro děti. Dítě se tak bude v pokojíku cítit příjemně.

Ať už vybíráme nové hračky pro děti či nábytek, samozřejmostí by měla být zdravotní nezávaznost vybavení.

Děti mají rády tajemno a soukromí, ocení tak nejrůznější schovávačky. Ty jdou snadno vytvořit za pomocí deky a kolíků, ale můžeme je nechat zabudovat třeba v podobě netradičního kusu nábytku či zvýšeného lůžka.

Zapomínat bychom neměli na správné osvětlení. Stropní nestačí. Důležité je osvětlení pracovního místa a lampička u lůžka. Protože se pokojíku svítí téměř nepřetržitě, vyplatí se zvolit ekologické led žárovky a ušetřit tak energii.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>