Vyberte pohovku správně

Hledáte pohodlnou sedací soupravu do obývacího pokoje, ve které byste chtěli odpočívat po náročném dni a trávit čas s rodinou? Kvalitní sedací souprava dokáže osvěžit soukromý interiér i veřejné prostory. Výběr sedací soupravy se může jevit na první pohled jako jednoduchá záležitost, ale není to tak úplně pravda. Sedací soupravu většinou totiž vybíráme jako kompromis mezi pohodlím, estetickým vzhledem a cenou. Sedací souprava slouží pro všechny členy rodiny a často se stává místem, kde trávíte nejvíce volného času, proto by měla vyhovovat všem. Vždyť na ní trávíme čas při sledování filmů, popíjíme kávu z kvalitního Jura kávovaru, hrajeme s dětmi hry a ruku na srdce, velice často i jíme.

Kvalita a stabilita nás při výběru napadne jako první, kromě těchto faktorů byste se měli zaměřit na funkčnost a doplňky sedačky. Mezi základní funkce náročnějších sedacích souprav patří možnost rozložení, variabilita jednotlivých dílů, jejich polohovatelnost a v případě malých bytových dispozic i velikost úložného prostoru. Pokud často hostíme návštěvy i přes noc, měli bychom dbát i na možnost rozložení a snadnou ovladatelnost.V případě zdravotních problémů oceníme polohování opěrek, područek a podnožek.

Konstrukce sedací soupravy sice není vidět, ale bezpochyby patří k nejdůležitějším částem sedací soupravy. Konstrukce určuje, jakou bude mít sedací souprava trvanlivost. Většina konstrukcí je zhotovena ze dřeva nebo dřevotřísky, ty nejkvalitnější sedačky jsou ale z ocelové konstrukce.

Dalším kritériem při výběru je potahový materiál. Od něj očekávejte trvanlivost, estetičnost, pohodlnost a snadnou údržbu. Téměř všechny obchody nabízejí možnost výběru potahu na míru z nepřeberné škály látek a materiálů. Mezi nejoblíbenější a nejpříjemnější materiály patří textilie vyrobené z mikrovláken. Vysokou odolnost proti špinění a snadnou čistitelnost vám poskytne mikroplyš. Dále máte na výběr žinilku, umělé usně a v neposlední řadě kůži.

V neposlední řadě je třeba si uvědomit, prostor a dispozice obývacího pokoje. Ne všechny rozměry se vám do pokoje vejdou. A ne vždy znamená větší lepší. Sedací souprava je velice výrazným prvkem v obývacím pokoji. Proto bychom měli volit spíše přírodní barvy, aby nepůsobila jako pěst na oko. Měla by ladit s ostatním interiérem, včetně konferenčního stolku, rozkládacího paravánu, obrazů aj.

Během výběru sedačky nečiňte náhlá rozhodnutí. Při výběru projděte mnoho obchodů, všechny si osahejte, srovnejte konkurenci a třeba se nechejte inspirovat v katalozích.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>