Kouzelník interiérů, to je kusový koberec

Kusové koberce jsou kouzelníky díky svým tvarům, pestrosti, různorodosti a i ceně. Dokáží s okoukaným, nevýrazným, nudným, nezabydleným interiérem hotové zázraky. Stačí si vybrat ten správný. Co všechno kusové koberce dokáží a jak v interiéru využít, se dočtete v následujícím článku.

Velká paráda za málo peněz

Kusové koberce zařídí velkou proměnu za zlomek času a nízkou cenu. Není totiž potřeba nic stěhovat, malovat, rekonstruovat nebo bourat, aby se dosáhlo změny, která interiéru zaručeně pomůže. Stačí vybrat vhodné místo pro kusový koberec a místnost získá nový styl i atmosféru.

Konec celoplošných koberců

Doba, kdy se položil celoplošný koberec a zakryl tak celou původní podlahu, je nenávratně u konce. Je to jednoduché, v současné době se vytvářejí interiéry vzdušné, lehké a minimalistické, proto tam těžké celoplošné koberce nezapadají. Za to kusové jsou na výsluní.

kusovy koberec

Nejen, že patří mezi levné koberce, které je možné pořídit za pár korun, ale jejich pokládka není nijak složitá a náročná a dají se velmi často obměňovat oproti celoplošným kobercům nebo jiným podlahovým krytinám. To nabízí prostor pro velkou kreativitu a fantazii.

Teplé a měkké koberce

Hlavním úkolem každého koberce je hřát od nohou a zabydlet interiér. Především z těchto důvodů je důležité vybrat vhodnou velikost kusového koberce, aby tahle dvě kritéria mohl splňovat.

Představte si, že vybíráte kusový koberec pod jídelní stůl. Musíte myslet nejen, na rozměry stolu, ale také na místo pro židle, a to při odsouvání od stolu. I při vysunutí musí židle zůstat na koberci. Za prvé není příjemné sedět na židli, která má dvě nohy na koberci a dvě na podlaze a za druhé se tak ničí okraje koberce a vytvářejí se škrábance na podlaze.

Kam s ním?

Kusový koberec můžete položit prakticky kamkoliv. Vždy záleží na velikosti interiéru, koberce a také preferencích, kde by měl koberec být. Nejčastěji se kusové koberce pokládají v obývacím pokoji k sedačce, pod konferenční stolek nebo ke křeslům. V ložnici pak k posteli nebo ke kosmetickému stolku.

Své místo najde jistě v pracovně, kde bude hřát vaše nohy při sezení u stolu nebo v chodbě, kde zajistí, že vám po sundání bot nebude studit podlaha. Kusovým kobercem můžete velmi rychle opticky vytvořit oddělený prostor určený například na práci nebo odpočinek.

 V dětském pokoji to bez koberce nejde

Místnost, kde kusový koberec nesmí chybět je dětský pokoj. Velmi jednoduše a funkčně jde pomocí koberce vytvořit hrací plocha, která bude hřát a zároveň poskytne dostatek prostoru pro hraní nebo učení.

berevne koberceNa trhu jsou kusové koberce určené přímo do dětských pokojů. Hrají všemi barvami, mají veselé motivy nebo jsou v podobě hrací plochy s motivem města, silnice nebo přírody. Takové koberce děti nejen zabaví, ale také je něco naučí a probudí jejich kreativitu.

Všechno musí ladit

Kusový koberec je výrazný bytový doplněk, který je nepřehlédnutelný. Proto by měl s celkovým konceptem interiéru ladit nebo se stát jeho jediným výrazným prvkem. Dobře vypadá, když sladíte koberec se závěsem, polštáři, lustrem nebo přehozem přes postel. Pokud máte rádi jednoduchost a chcete ji něčím rozbít, zvolte kontrastní nebo výraznou barvu koberce.

Kusové koberce najdete na prodejnách Koberce HIT – levné koberce Rokycany

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>