Vyberte si povlečení na dlouhá léta

Spousta z nás vybírá povlečení především podle designu. Hodnotíme, jestli se nám daná barva nebo motiv hodí do ložnice a také jestli se nám celkově provedení povlečení líbí. Na co se často zapomíná je materiál a jeho vlastnosti, které mají vliv na kvalitu povlečení, konkrétně na udržení tvaru, barev a velikosti. Podle čeho si vybrat to správné, to se dočtete v našem článku.

postel_loznice

Víte, že…

Již od malička jsme si uvědomovali, jaké povlečení je nám příjemné a v jakém se nám spí špatně. Už od miminka vnímáme povlečení všemi smysly a děláme to tak dodnes. Protože zrakem si prohlédneme barvy, obrázky a vzory. Hmatem zjistíme, jestli je nám povlečení příjemné na dotek, zda nás nekouše nebo není příliš drsné. Zapojíme také sluch, povlečení může moc šustit a samozřejmě také čich, jestli nám voní nová aviváž nebo prací prášek.

5 důvodů, proč nepodcenit výběr povlečení
  1. zabrání nadměrnému pocení,
  2. v létě ochladí, v zimě zahřeje,
  3. udrží svůj tvar i barvy,
  4. i po častém praní bude příjemné na dotek,
  5. je důležitým prvkem pro kvalitní a zdravý spánek.
Materiál je základ

O kvalitě povlečení nejvíce rozhoduje materiál, ze kterého je povlečení vyrobené. Mezi tradiční a osvědčené materiály patří bavlna. Bavlna je tradičním materiálem už celá staletí, ale neustále dochází k její úpravě za pomocí moderních technologií a objevují se tak nové vlastnosti tohoto materiálu.

Spát jako v bavlnce

Každý známe větu “spát jako v bavlnce” a není se čemu divit, že je to přirovnání k příjemnému spánku. V povlečení ze 100% bavlny se může spát celoročně. Je příjemné na pokožku a není v něm horko ani zima. Navíc saje pot.

Bavlna je jako materiál měkká, prodyšná a výborně saje vlhkost, nezpůsobuje nadměrné pocení a drží si svůj tvar i barvy. Bavlněné povlečení není náchylné na časté praní a sušení. Jednu nevýhodu bavlna má, tou je vyšší mačkavost, povlečení se tak musí po vyprání důkladně vyžehlit.

Podporujte české výrobce

Zlaté české ručičky platí i ve výrobě povlečení. Povlečení od českých výrobců si drží tvar, barvy a není pro něj problém časté praní ani čištění. Navíc u českého povlečení najdete štítek s návodem na údržbu v češtině a není problém s případnou reklamací.

Je vám v zimě zima, zahřeje vás povlečení

Ložní povlečení, které dokáže zahřát a navíc je heboučké a příjemné na dotek? To je flanelové povlečení. Flanel byl speciálně vyvinutý pro zahřívání a je ideální na zimu. Co to flanel je? Flanel je 100% bavlna o vyšší gramáži, která je speciálně učesaná tak, aby materiál hřál.

Flanel si zachoval všechny výborné vlastnosti bavlny až na jednu – je náročnější na péči. U flanelového povlečení je potřeba, zvláště při praní, používat speciální změkčovadla a aviváže. Jedině tak si zachová po řadu let svou hebkost, měkkost a hřejivost.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>