Krby a krbová kamna

Je tomu již několik tisíc let, co si člověk osvojil umění rozdělávat oheň. Od té doby se jeho život stal mnohem pohodlnějším, když si mohl udělat teplé jídlo nebo se v noci zahřát a ochránit se před divokou zvěří. Takové štěstí my už nedokážeme vůbec docenit. Současnému člověku slouží oheň především jako zdroj tepla. Ten, komu oheň slouží, dokáže ročně ušetřit i několik tisíc korun za teplo. Jak je to možné?

Je to jednoduché, topit lze plynem, elektřinou, tepelným čerpadlem nebo tuhými palivy. Tuhá paliva, především dřevo, jsou nejlevnější. Proto se mnoho lidí uchyluje ke stavbě či koupi krbu, krbových kamen či kotle na tuhá paliva. Krbová kamna jsou pro nás v dnešní době zdrojem romantiky.

Díky otevřenému ohni si můžeme doma udělat nezaměnitelnou atmosféru díky praskajícímu dřevu, hučícímu ohni a příjemnému teplu, které sálá z krbu. Snad jedinou nevýhodou je, že musíme chodit přikládat a starat se o to, abychom měli na zimu dostatek dřeva. Prakticky založení lidé možná namítnou, že topit dřevem obnáší spoustu nepořádku a neustálého úklidu. To bývávalo. Dnes jsou krby vybaveny krbovými vložkami, které jsou uzavíratelné, takže se do místnosti nedostane žádný prach, saze ani kouř.

Jak se potom přikládá? Můžete si vybrat, většina krbových vložek se otevře zepředu, přiloží se a opět se dvířka zavřou. Existují ovšem i takové, do kterých lze přikládat ze zadní strany, kde zůstane veškerý nepořádek. Zaujala-li i vás tato možnost ekologického a ekonomického vytápění, prohlédněte si nabídku krbů, krbových kamen a jejich příslušenství v internetovém obchodu Levne-krby.eu. Naleznete zde nejen krby, ale také širokou nabídku různých druhů elegantních a funkčních krbových kamen. Neváhejte a vyberte si i vy krbovou vložku, která dodá vašemu domovu dostatek tepla a příjemnou atmosféru.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>