Čím ozdobit náš domov na podzim?

Podzim už je tady. Sluneční paprsky ztrácejí svou sílu, dny se zkracují a příroda se začíná připravovat na zimní spánek. Je nejvyšší čas přivítat podzim také v našich domácnostech. 

Podzim hraje všemi barvami. Inspirujte se přírodou a vyzdobte svůj dům či byt sezónními dekoracemi. 

Je na vás, jaký materiál pro výzdobu použijete, ale byla by škoda nevyužít přírodních materiálů. 

podzimni vyzdoba 2

Svou sezónu mají šípky, dýně, jeřabiny, kaštany, vřesy a vřesovce či třeba chryzantémy. To vše je pro výzdobu našich domovů jako stvořené.

Začněte zádveřím a ozdobte vchod do vašeho domu. Krásně vypadají chryzantémy nejrůznějších barev. Vůbec se nezdráhejte položit k sobě žlutou, bílou a třeba fialovou. 

Na dveře můžete pověsit věnec, stačí jednoduchý z buxusu a šípků. Pokud nejste příliš zruční, nevadí použijte lepící pistoli a jednostlivé materiály k sobě jednoduše přilepte. 

podzimni vyzdoba 1

Zapomenout bychom neměli na okna. Muškáty a jiné letní květiny, mrazy nepřežijí. Je tedy nejvyšší čas, zazimovat je a nahradit je třeba vřesy či vřesovci. Ti venku při správné péči přečkají i zimní mrazy. Krásně mezi nimi vypadá i drátovec, který má tu výhodu, že když uschne, vypadá pořád stejně a dekoraci nezkazí. Vřesy vypadají krásně doplněné třeba o dýně, kterých je nyní všude spousta. 

Do výzdoby zapojte i děti, vzpomeňte si na dětská léta, popusťte uzdu fantazii a pusťte se do toho. Listy nabarvěte a obtiskněte na papír, usušte je a navěšte do řetezů. Do vázy nasypejte kamení, hlínu, písek a navrch ozdobte šiškami, ořechy, šípky a listím. 

podzimni vyzdoba 3_picjumbo

Dny se krátí a tma je čím dále dříve. Svíčky sice mají svou sezónu celoročně, ale na podzim a zimu po nich saháme častěji. A právě svíčky jsou skvělým doplňkem k přírodním materiálům. Jen je potřeba je dobře oddělit a vložit je například do skla. Listí, šípky a květiny jsou přece jen dosti hořlavé. Pokud vám svíčky přijdou příliš rizikové, sáhněte po žárovičkách na řetězu.

Jak si zdobíte na podzim domov vy? Podělte se o nápady s dalšími čtenáři. 

-MM-
foto: pexels.com, picjumbo.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>