Montovaná garáž je rychlé, kvalitní i levné řešení pro váš vůz

Potřebujete rychle získat kvalitní přístřeší pro váš vůz a nevydat za něj příliš mnoho peněz? Nechcete nebo nemůžete budovat zděnou nebo betonovou garáž? V takovém případě je spolehlivým řešením montovaná garáž. Moderní montované garáže jsou zcela bezpečné, odpovídají všem požadavkům a nárokům a pohled na ně potěší i z estetické stránky. Jejich výstavba je rychlá a pořízení tohoto typu garáže není tak finančně ani dokumentově náročné, jako výstavba garáže zděné.

Zateplena garaz_modernigaraze_cz

Zateplená montovaná garáž, zdroj: modernigaraze.cz

Kvalitní garáže s dlouhou životností

Proč zvolit montovanou garáž? Vlastníci těchto garáží oceňují především nesporné výhody:

 • není potřeba složitě upravovat podloží, k montáži stačí jen rovná a pevná plocha
 • stěny nemusejí být mohutné, takže se zvětší vnitřní prostor
 • pro postavení montované garáže není nutná těžká technika, garáž tedy lze umístit i na hůře dostupných a již upravených pozemcích
 • výstavba je rychlá, většinou stačí jeden den
 • montovanou garáž lze opatřit omítkou, takže bude barevně ladit se svým okolím
 • vnitřní plochy garáže se upravují nástřikem akrylátu
 • garážová vrata mohou být sekční i výklopné s ručním nebo automatickým ovládáním
 • garáž lze vybavit okny či dveřmi na libovolné straně garáže
 • montované garáže mají dlouhou životnost a lze je stěhovat

Sami si můžete vybírat barvu stěn, garáž s plochou nebo garáž se sedlovou střechou, krytinu i druh vrat – vše se řídí podle vašich požadavků.

Jednogaráž, dvougaráž nebo něco většího?

Budete parkovat jedno, dvě nebo více aut či větší stroj? Ani to není s montovanou garáží problém. Montovaná garáž pro jedno auto má většinou standardní provedení v šířce 3 nebo 4 metry a výšku 2 metry. Délka se řídí požadavkem budoucího majitele. Rozměry lze samozřejmě upravit podle přání zákazníka. Dvougaráže bývají nejčastěji o šířce 5 až 6 metrů se dvěma nebo jedněmi širšími vraty. Lze je samozřejmě i rozšířit či oddělit příčkou a zvýšit tak možnosti jejich využití. Zákazník si také může vybrat i větší montovanou garáž s upravenou výškou a druhem vrat. Lze zde skladovat nejrůznější potřeby, parkovat velká vozidla nebo techniku. Montované mohou být i řadové garáže. Ty se staví jako jednotlivé kusy nebo jedna stavba. Jedna stavba přináší významné finanční úspory, jednotlivé kusy však lze přemisťovat a stěhovat. Takové garáže mohou být i průchozí a dají se velmi jednoduše přepažovat.

Garáž s plochou nebo sedlovou střechou

Ať si vyberete jakoukoli velikost garáže, můžete si zvolit, zda vaše garáž bude mít plochou nebo sedlovou střechu. Sedlová střecha s dokonalými statickými a konstrukčními vlastnostmi se hodí i do nejnáročnějších podmínek, snese vysokou zátěž sněhu a nepříznivé povětrnostní podmínky. Celkovou vysokou odolnost montované garáže proti všem venkovním vlivům vám zaručí nejen kvalitní střešní krytiny, ale také povrchová úprava zinkováním, která se používá i na spojovací materiál. Kompletní stavbu přizpůsobíte místním podmínkám a dokonale zapadne do celkové koncepce domu a zahrady.

Jaké využití ještě nabízí montovaná garáž

Montované garáže jsou stále oblíbenější. Jsou zcela bezpečné, takže je zde možno ukládat i nářadí nebo náhradní díly a další materiál. Vrata garáží jsou zabezpečená a stěny dostatečně odolné. Standardem je i zavedení elektřiny jak pro osvětlení, tak pro dílenské práce. Jednoduchá je i údržba. Již při plánování výstavby montované garáže je nutno počítat se všemi možnostmi využití – garáž může být i dílnou, skladem, zahradním domkem, garáží pro další strojové vybavení a podobně. Podle toho je pak potřeba zvolit dostatečnou velikost. Není potřeba obávat se přílišné finanční náročnosti, za příznivou pořizovací cenu zde získáte patřičnou užitnou hodnotu.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

 1. Jak. napsal:

  uz tyden mi stoji na zahrade, daroval jsem si ji ke ctyricetinam a muzu doporucit. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>