Zařiďte si praktický sklep

Sklep už dávno nemusí sloužit jako velká chladnička. Prostory pod domem se v minulosti nejčastěji využívaly pro uskladnění brambor, cibule nebo jiného ovoce a zeleniny. Ani už se ve sklepě nemusí skladovat uhlí nebo dřevo na zimu. Využijte váš sklep jako zkušebnu, dílnu nebo další prostor k bydlení. Jak si zařídit sklep se dočtete v našem článku.

Proč mít sklep

Už jen málokdo má ve sklepě uhlí, brambory nebo sezónní ovoce. Už to není nutné, většina domácností využívá k topení plyn nebo elektřinu. Sklep se v minulosti bral jako provozní prostor stavby, byly to kotelny, dílny nebo sklady potravin.

sklep

Ale co takhle využít sklep i k dalším praktickým účelům. Co si ve sklepě zařídit prádelnu, sušárnu nebo domácí fitko. Sklep je skvělé místo pro saunu nebo jako velký úložný prostor, kam se uklidí kola, lyže, snowboardy, kolečkové brusle nebo starší nábytek.

Se sklepem nebo bez

Je to dostatek důvodů, proč ke své novostavbě přidat i sklep nebo vybírat takový dům, který sklep už má. Vzniká tak prostor, který vám nebude bránit v bydlení a  zároveň se v něj mohou uskladnit věci, které by v domě překážely.

Sklep je ovšem poměrně náročným stavebním objektem a vyžaduje nejen stavební a technický dozor, ale také dostatek financí. Podsklepené domy jsou obecně dražší než domy nepodsklepené.

Můžete mít sklep?

Nejen finance jsou pro výstavbu sklepa rozhodující, je potřeba také geologický průzkum. Je vám jednoznačně prokáže hloubku podzemní vody, homogenitu základové spáry, třídu horniny a další informace, které jsou zásadní pro odborné posouzení, zda sklep bude možný.

Sklep jako úložný prostor

Velmi často se sklep využívá jako velký úložný prostor pro věci, které nejsou potřeba každý den nebo které by doma překážely. Jedná se většinou o sezonní vybavení na zimu nebo na léto. Také pro trvanlivé potraviny jako jsou konzervy, kompoty a také jako dílna pro domácího kutila.

regaly

Co v takovém sklepě bude potřeba? Hlavně regálové systémy, které vytvoří spoustu úložného prostoru tvořeného různými policemi, háčky, koši a pulty. Výhodou regálových systémů je jejich variabilita. Můžete je postavit tak, jak potřebuje.

Regálové systémy se vyrábějí z různých materiálů, nejčastěji z kovu, plastu nebo dřeva. Z několika samostatných regálů je možné vytvořit systém, který povede kolem obvodového zdiva nebo bude rohový. Také je možné použít jednotlivé regály do prostoru.

Ve sklepě mohou být uskladněné také pneumatiky. Jelikož jsou kulaté a poměrně velké, je obtížné je kamkoliv umístit. Proto se vyplatí regály na pneumatiky, které mají police speciálně upravené tak, aby se pneumatiky nemohly kutálet.

Nezapomeňte na krabice a boxy

Regály a regálové systémy se dají doplnit o krabice a boxy, které jsou praktické díky svému zavírání. Na uložené věci se tak nepráší. Další výhodou je, že se dají popsat a díky tomu snadno najdete, co jste kam ve sklepě uložili.

Pokud nechcete za krabice utrácet, můžete si je sami vyrobit například z krabice od bot, tu pak polepíte balicím papírem, aby vypadaly lépe a krabice na drobnosti nebo sezonní věci je na světě.

UNIregály.cz – prodejní regály a regálové systémy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>