Neotálejte s pojištěním nemovitosti a domácnosti

Střecha nad hlavou je pro většinu z nás naprosto nezbytná, avšak náklady na její opravu v případě povodní, požárů a jiné nenadálé události jsou mnohokrát nad naše možnosti.

Funkce pojištění nemovitosti je tedy zcela jasná. Bude-li poškozen váš dům, pojišťovna uhradí škodu na něm. Pojištěním nemovitosti předejdete situaci, kdy je váš domov poškozen a vy nemáte finanční prostředky na jeho opravu. Pojištěná nemovitost dokáže leckdy ušetřit celoživotní úspory.

Pojištění se vztahuje na nemovitost, tou nemusí jen být jen dům, pojistit lze i rekreační chaty, chalupy, garáže nebo bytové jednotky. Je pochopitelné, že pokud jste investovali do stavby bazénu, budete chtít pojistit i ten. Samozřejmě se naskýtá možnost jeho připojištění, a to nejen bazénu, ale i plotu či jiné vedlejší stavby. Mějte na paměti, že nemovitost lze pojistit i pokud je ve výstavbě.

Součástí pojištění jsou i stavební součásti, které tvoří vnitřní prostor bytu (podlahy, obklady stěn a stropů apod.) Pokud nejsou některé předměty v základním pojištění, lze je obvykle připojistit.

Dům sám o sobě jsou v podstatě jen holé zdi. Samotný komfort vašeho bydlení poskytuje převážně vnitřní vybavení. Proto je druhou nezanedbatelnou volbou pojištění domácnosti, mezi jehož primární funkce patří hlavně ochrana doplňků a vybavení prostor.

Pojištění domácnosti vás chrání proti rizikům, která vám mohou značně zkomplikovat život. Mezi nejčetnější rizika patří požár, výbuch, vichřice, pád stromů nebo náraz vozidla.Také bouřka dokáže nadrobit pěknou neplechu, za úvahu tedy stojí i připojištění škod typu zkratu a přepětí.

V pojištění domácnosti jde převážně o věci, které je možné odcizit. Pojistku lze ale sjednat nejen na běžné elektrické spotřebiče nebo nábytek, často jsou pojišťovány cenné předměty jako šperky či umělecká díla. Uznejte, že cena nábytku, elektroniky a dalšího vybavení není zanedbatelná, pojištěním domácnosti tak snížíte strach o svůj majetek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>