Nový hit – BIOKRBY!

Celý život toužíte po romantických večerech u krbu? Přáli byste si dlouze se dívat do plápolajících plamenů a odpočívat v blízkosti krbu? Díky nové technologii si konečně můžete tento sen splnit. Nová generace krbů přináší možnost dostat kouzlo otevřeného ohně i do panelákových bytů nebo do prostor odkud nikdy nebude vést komín.

Biokrby plní svou funkci bez kouře, dýmu, zápachu či poletujících spalin. Jejich obsluha je naprosto jednoduchá. Po nákupu stačí provést pouze základní nastavení a později vás čeká už pouhé doplňování paliva, kterým je bioalkohol.

Právě spalování ethanolu je naprosto ekologické a příjemné. Nevzniká při něm dým, pouze oxid uhličitý a vodní pára. Bioalkohol koupíte zároveň s krbem nebo kdykoli jindy ve specializovaných prodejnách. Dle výrobců by měl 1 litr paliva vydržet asi na 3 – 6 hodin vytápění, cože při cenách za bioalkohol (okolo 80 – 90 Kč/litr) znamená náklady přibližně 15 – 30 Kč na hodinu.

Dle velikosti a technických parametrů si můžeme vybrat krby s výkonem až 6kW. Takový krb by měl pohodlně stačit na vytopení místnosti o velikosti 60 m2. Lidé závislí na topné sezoně jistě ocení biokrby jako levnější, elegantnější a zajímavější variantu přímotopů.

Na trhu se již nachází pestrý výběr biokrbů od závěsných, zabudovaných, volně stojících až po například stolní. U volně umístěných krbů můžeme samozřejmě využít možnosti krb přenášet do jiných místností dle potřeby.

Biokrby nejsou pouze praktické, zastávají i funkci dekorační. Lze je umístit v podstatě kamkoli a již nyní můžeme vybírat z mnoha různých typů od klasických po moderní. Pro docílení naprosto realistického obrazu hoření lze zakoupit i velké množství doplňků, jako jsou dekorační polena, lávové kameny nebo rozmanité vůně.

Hana Blahoutová

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

 1. David napsal:

  Dobrý den
  ja na ne narazil tu (odkaz byl redakcí odstraněn)
  prijde mi to jako dobra vecicka
  eko a jde i do bytu
  dokaze to ale poradne vytopit? dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>