Oslavte první jarní den spánkem v uklizené ložnici

Zatímco zvířata v zimě spí a na jaře se probouzí, na mnohé z nás s prodlužujícími se dny padá jarní únava. Vyzrajte na ni!

vune_jaroPohled do kalendáře odhalí, že na 20. března letos připadá první jarní den. Hned o den později se pak po celém světě oslavuje zdravý spánek. Rozhodně přitom nejde o náhodu.

S jarem se totiž pojí jarní únava – jev, který je dobře popsán vědci i lékaři. Přestože reklamy často slibují zázračné řešení pomocí diet, tablet a čajů, skutečně funguje jen jedno. Z jarní únavy se zkrátka musíte pořádně vyspat.

Ani deset hodin spánku každý den vám ale k energii nepomůže, pokud spíte v nevhodném prostředí. Proto svou ložnici podrobte důkladnému jarnímu úklidu.

Udělejte si pořádek v posteli

Aby se vám dobře spalo, musíte se v první řadě zbavit roztočů. Svlékněte povlečení a pověste polštář a peřinu ven na vzduch. Klidně je nechte celý den na sluníčku, které roztoči nesnáší. Jako bonus bude polštář i peřina večer krásně vonět.

loznice

Hned ráno také vyperte potah matrace. K pracímu prášku přidejte aviváž, nebo do pračky kápněte pár kapek éterického oleje.

Samotnou matraci můžete efektivně vyčistit i bez použití chemie. Jednoduše smíchejte jedlou sodu s pár kapkami levandulového oleje a směsí poprašte matraci. Věnujte se dalšímu úklidu a na závěr matraci důkladně vyluxujte. Jedlá soda čistí, levandulový olej zase vadí roztočům a navíc krásně voní.

vune_levandule

Co dělat, když už vaše matrace nezáří novotou

Během údržby možná zjistíte, že je na čase vyměnit matraci za novou. V takovém případě doporučujeme matrace od české firmy Tropico. Můžete si vybrat matraci z různých druhů pěn nebo zvolit například pružinové matrace. V nabídce jsou i BIO matrace z materiálů šetrných k přírodě.

Pokud novou matraci ještě nepotřebujete, ale stav vaší současné také není zcela ideální, je vhodným řešením topper. Krycí matrace prodlouží životnost stávající matrace a zlepší její hygienické i ortopedické vlastnosti.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>