Postel jako soukromá galerie

Máte luxusně zařízenou ložnici, vysněný model postele a přemýšlíte, čím ještě dodat vašemu království pomyslnou třešničku na dortu? Co třeba výběrem povlečení? Správně vybrané povlečení nechá vyniknout designu vaší postele a bude ladit s ostatním interiérem. Zároveň by však mělo mít něco navíc.

Povlečení totiž, podobně jako třeba umění, o člověku leccos prozradí. Jaké má rád barvy, jaký styl, čemu dává přednost… Takové povlečení konec konců může být naší vlastní soukromou galerií. A protože v posteli strávíme téměř třetinu života, tak proč se trochu nerozmazlit.

Nutno dodat, že to není jen o vzhledu povlečení. Abychom se pro vybraný model doopravdy rozhodli, potřebujeme vědět, že je kvalitní. Zárukou kvality bývají ložní prádla vyrobené z bavlněné suroviny.

Máme-li dostatek prostředků, proč si rovnou nedopřát kvalitní povlečení z pravé egyptské bavlny, z tzv. super česané příze. Toto povolení nemá na rozdíl od jiných typů povlečení více než dvacet procent méně jakostních vláken.

Volit můžeme mezi tradičními saténovými tkaninami nebo jerseyových pleteninami. Výhodou jersey pletenin je, že se obejdeme i bez žehličky, protože tento typ povlečení není nutné žehlit a patří k tvarově nejstálejším.

Kvalitní tkaniny zaručují stabilitu povrchu, který se nemění ani při častém praní. Proto bychom měli dbát na kvalitu i při výběru prostěradla a vybrat nejlépe takové, které bude dotvářet vzhled již zvoleného povlečení. Ideální je mít ke každému typu povlečení i zvolené prostěradlo, které s ním bude tvořit sadu.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Jirka P napsal:

    Postel tvoří vždy základní bytové vybavení, je třeba ji vybírat s rozvahou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>