Rekonstrukce domu

O tom, že pro Čechy obvykle znamená dovolená – slunce, písek a voda, ovšem poblíž míchačky, se vedou vtipy už dlouhou dobu. Kdo, nemá zakoupen nějaký zájezd, většinou se ale doopravdy rozhodne využít volného času, a alespoň svépomocí, vylepšit některé parametry bydlení.

Nemusíme se vždy pustit rovnou do nahazování omítek, ale i drobné úpravy dovedou našemu bydlení dodat na novém lesku a my budeme mít pocit dobře vykonané práce, neboť si po vzoru našich předků budeme říkat, že až se zima zeptá, budeme si moci říct, že jsme přece jen pro své bydlení něco v pěkném počasí udělali.

Zatímco muži většinou berou rekonstrukce domu z gruntu a pustí se i do nějakých stavebních úprav nebo třeba oprav střechy či okapů. Ženy zase dávají přednost úpravě interiéru, mají-li k ruce silné mužské paže, pustí se třeba do přestavování nábytku, ale klidně i malování.

Obecně se v létě nejčastěji vyměňují okna, protože se nemusíme bát, že zmrzneme, a své hrají i obavy z další zimní sezóny. Podobné je to třeba se zateplováním nebo výměnou topného systému, s čímž se rozhodně vyplatí neotálet, protože září už bývají chladnější, a co se týče topení, většinou málokdy seženeme někoho, kdo nám udělá revizi.

Další, na co se hojně zaměřujeme, je výměna podlahové krytiny, v současnosti převládá dlažba nebo plovoucí podlahy, ale sáhnout můžeme i po jiných typech krytin.

Vždy by mělo záležet především na tom, co od rekonstrukce konkrétně očekáváme. Jakou by měla splňovat funkci, zda nám má umožnit větší úspory, lepší využití prostoru, poskytnout větší komfort, zmodernizovat naše bydlení a podobně.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>