Posviťte si na zahradě

Rádi byste svoji zahrádku využívali i po setmění? Pak jistě stačí vybrat vhodné osvětlení. To však není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. V dnešním článku vám tak přineseme několik málo rad, jak zvolit správné a hlavně bezpečné osvětlení vaší zahrady.

Hned od počátku byste měli vědět, jaký typ osvětlení chcete. Tedy jestli elektrická svítidla, solární, nebo hořící. Elektrická svítidla se používají nejčastěji. Představují však i určité riziko. Pokud by byl venkovní rozvod elektřiny udělán nedbale, hrozí, že by mohlo dojít ke zkratu a následně i k požáru. Instalaci těchto svítidel by tedy měl vždy provádět zkušený elektrikář.

Další možností jsou solární svítidla. Ty se hodí zejména do míst, kde není zavedena elektřina. Jejich velkou výhodou je, že se dají umístit kamkoli chcete. Samozřejmě, nutnou podmínkou je, že na ně přes den musí svítit slunce.

Třetí možností jsou hořící svítidla. Tedy louče, svíčky, lucerny a další. Jejich nevýhodou je, že představují značné riziko. Stačí chvilková nepozornost a vznikne požár.  Dokáží však vykouzlit ojedinělou atmosféru.

Dále bude záležet také na vašich finančních možnostech. Zvláště u elektrických svítidel se cena může pohybovat od několika desítek korun až po několik tisíc. Rovněž u solárního osvětlení je cena velmi pohyblivá a záleží na výdrži svítidla.

Pokud budeme brát v úvahu bezpečnostní hledisko, pak je zcela nejlepším řešením osvětlení solární. Zde se nemusíte bát zkratu ani požáru. Ovšem nejen u solárního osvětlení se vyplatí dodržovat pokyny výrobce a všechny bezpečností pokyny. V případě elektrického osvětlení si vždy na jeho instalaci přivolejte elektrikáře.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>