Chcete změnu? Změňte svého dodavatele zemního plynu!

 

Už dlouho si říkáte, že Vám nevyhovuje váš dosavadní dodavatele zemního plynu, a proto je čas na změnu? Máte strach, že vám toto rozhodnutí přinese akorát tak hordu papírování a zařizování? Věřte, že tato změna není nijak složitá, pokud se na ni připravíte. Při správném rozhodnutí můžete dokonce i ušetřit. A my vám poradíme, jak na to.

plyn

Ušetřeno.cz ušetří i Vám

Naše stránky vám pomůžou snadno a rychle. Můžete si u nás provést srovnání dodavatelů plynu podle všech aktuálních nabídek na trhu. Dokonce nabízíme možnost změnu dodavatele hned objednat. Princip je jednoduchý, skládá se pouze z 10 bodů, které naleznete níže. A to pořád není všechno. Velkou část z těch 10 bodů za vás v případě vašeho zájmu vyřídíme, samozřejmě zadarmo. To znamená, že celý tento přechod se obejde bez nutnosti vaší osobní návštěvy. Po celou dobu budeme na blízko a poskytneme vám nejen odborné poradenství, ale budeme vám i nadále provádět porovnávání dodavatelů plynu.

10 kroků a jsem tam anebo Jak změnit dodavatele plynu
  • Využijte online srovnávačů

Podívejte se na naši kalkulačku, která Vám v rychlosti vypočítá nejlevnějšího dodavatele plynu. Samozřejmě dostupného pro vaši lokalitu a podle vašich parametrů. V tabulce si vyberte toho vašeho nového a rovnou si objednáte změnu.

  • Sledujte email

Hned jak nám odešlete objednávku, najdete ve své emailové schránce potřebné smlouvy a plné moci v elektronické podobě. Vše si doma v klidu pročtěte, prostudujte a ujistěte se, že všemu, co je ve smlouvě napsané, rozumíte. V příloze od nás obdržíte i vzorovou vyplněnou smlouvu, abyste měli představu o požadovaných informacích.

  • Čekejte telefonát

Do 24 hodin vám bude telefonovat pracovník z našeho zákaznického centra. Ten zkontroluje, jestli sedí všechny dokumenty a všechny informace, které jste obdrželi. Dále Vám také odpoví na veškeré vaše dotazy, případně vám pomůže s vyplňováním dokumentů.

  • Vyplň, podepiš

Pokud jste smlouvu vyplnili doma sami, vytiskněte si ji. Následně ji podepište a jakou obyčejnou zásilku pošlete na adresu Ušetřeno.cz s.r.o., Jemnická 1138/1, 140 00 Praha 4. Na této adrese vše ještě jednou zkontrolujeme. Kdybyste si náhodou během vyplňování nevěděli rady, nebojte se a využijte naší infolinky, kde vám naši odborníci rádi poradí.

V případě, že jste smlouvu vyplňovali už s našim operátorem, obdržíte dokumenty poštou ke konečné kontrole vy. Podepíšete a v přiložené předplacené obálce nám je odešlete zpátky.

  • Už jsme v půlce

Vaše podepsané smlouvy raději ještě jednou zkontrolujeme, a když nenajdeme žádnou chybu, poputuje vše k vašemu novému dodavateli plynu. O tomto kroku bude informování prostřednictvím emailu. Jestli nastane situace, že ve vaší smlouvě nalezneme nějakou chybu, budete okamžitě kontaktování našim pracovníkem, kdy společně danou situaci operativně vyřešíte.

  • Nový pán

Jakmile od nás nový dodavatel obdrží veškeré potřebné smlouvy a dokumenty, bere vše do ruky on. Vypoví za vás smlouvu u stávajícího dodavatele a zaeviduje vás u sebe. Podle novely z roku 2011 nově můžete vypovědět smlouvu s účinností k libovolnému dni, takže výpověď nabývá účinnosti okamžitě po doručení vašemu stávajícímu dodavateli. Celý proces změny by měl podle vyhlášky trvat maximálně 10 dní. Do doby vyřízení je však potřeba zahrnout výpovědní lhůtu. Ta je u většiny společností stanovena na 3 měsíce.

  • Starý známý

Může se stát, že jakmile stávající dodavatel obdrží výpověď, kontaktuje vás. Bude se zajímat především o to, proč odcházíte a co vás k tomu vedlo. Nemusí to být pravidlem, ale je dobré na to myslet a mít na paměti, že volba dodavatele je vaše svobodné právo.

  • Poslední vyúčtování

Nesmíte zapomenout na řádné ukončení závazků vůči stávajícímu dodavateli. Proto po výpovědi proveďte odečet plynoměru a na jeho základě uhraďte poslední vyúčtování od stávajícího dodavatele.

  • Rozpis záloh

Od chvíle, co vám nový dodavatel pošle rozpis záloh plateb za plyn a veškeré informace s tím spojeném budou zahájeny faktické dodávky plynu od nového dodavatele.

  • Máte to v kapse

Obdrželi jste nové zálohy a uhradili předchozí závazky? Gratulujeme, vaše změna je dokončena. Od této chvíle se už s veškerými dotazy či problémy obracíte na nového dodavatele.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>