Jak vyřešit úložné prostory

S nedostatkem úložných prostor se potýká celá řada domácností. Někdo má tu výhodu, že má k dispozici velký sklep či půdu, kam spoustu svých pokladů uschová. Někteří však takové možnosti nemají a mají problém i s uložením svých běžných věcí denní potřeby. V dnešním článku vám poradíme několik tipů,  jak se s nedostatkem úložného místa se ctí poprat.

Schodiště

Velmi efektivní je vytvořit úložné prostory ve schodišti. Pokud máte dům či mezonetový byt, tak schodiště je ideálním místem pro uložení některých věcí. Lze například využít prostoru pod ním, kam se dá umístit skříň. Samozřejmě většinou vyrobená přímo na míru. Pokud máte staré poctivé schody, pak lze udělat úložné prostory i v jednotlivých schodech. Pro šikovného truhláře není problém vytvořit v každém schodku šikovně schované šufle. Do toho pak můžete uložit například boty. Pokud je schodiště dostatečně široké, pak je možné instalovat poličky i na jedné z jeho stran.

Elegantní krabice

Často se lze setkat s tím, že lidé ukládají různé své věci i na skříních. To je samozřejmě dobrá možnost. Jen je potřeba se vyvarovat tomu, aby věci na skříních byly jen tak pohozené. Vhodné je pořídit si nějaké elegantní krabice, které se vám budou hodit k vašemu interiéru a do těch pak věci na skříni ukládat.

Falešný strop

Jestliže máte vysoké stropy, pak je možností na vhodných místech zřídit falešný strop a udělat si zde úložné prostory. Ty se však hodí pouze pro věci, které nepoužíváte příliš často. Kdo by totiž každý den lezl na žebřík, aby si vzal svůj oblíbený svetr.

Další možností jsou různé košíky a krabice, které je možné uložit kdekoliv ve vašem bytě či domě. Jednak poslouží praktickým účelům, ale také obzvláštní váš interiér.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>