Pozor na podzemní garáž

Chcete si u domu vybudovat garáž, ale jediným vhodným řešením je garáž podzemní. Pak si přečtěte následující článek. Při budování a následném provozu podzemní garáže je nutné dodržovat některé bezpečnostní nařízení. Co tedy musíte dodržet, aby nedošlo k neštěstí?

Základem je, že podzemní garáž musí být dostatečně osvětlená, musí být dobře větratelná, suchá, musí mít kvalitní podlahu a samozřejmě bezpečný výjezd. Při výjezdu je potřeba pamatovat nejen na svoje bezpečí, ale také na bezpečí chodců a ostatních řidičů před vašim domem.

Pravděpodobně budete muset ke garáži udělat velmi prudký sjezd. Ten vám začne v zimě dělat značné komplikace. Při sjezdu dolů do garáže bude auto špatně ovladatelné. Při výjezdu z garáže vám zase budou prokluzovat pneumatiky. Prostoru před garáží je tedy potřeba věnovat v zimě dostatečnou pozornost. Je proto taky nezbytně nutné, aby podlaha v garáži byla co nejvíce nesmekavá a dobře přilnavá. Budete muset brzdit na velmi krátké vzdálenosti. Zcela nejlepším řešením je však vyhřívaný vjezd. Jedná se sice o větší investici, ale ta se jistě vyplatí. Existuje řada topných systému, většinou kabelového provedení, které jsou mechanicky dostatečně odolné a hodí se pro tyto účely.

Garáž musí být také dobře izolována proti pronikání vlhkosti z vnějšího prostředí. Jinak hrozí, že praskne. Stejně tak je vhodné provést i tepelnou izolaci garáže. Zvláště sousedí-li se sklepem. Nutností je vývod výfukových spalin, které musí být z prostoru garáže odváděny. Samozřejmě spaliny musí být odváděny do volného prostoru a co nejdále od oken domu.

J.H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>