Kalkulačka hypoték

Kalkulačky jsou dnes na internetu čím dál populárnější, můžeme si spočítat z hrubého platu čistý, kolik bude dělat nemocenská, jak na tom budeme s důchodem, ale právě třeba i výši hypoteční splátky.

Právě výše hypoteční splátky je populární ukazatel, který slouží na základních hypotečních kalkulačkách pro srovnání jednotlivých typů hypoték. Jako další parametr těchto kalkulaček je většinou doba splácení, která aktuálně hýbe s výší splátky, kdy obvykle platí, čím delší doba splácení, tím nižší splátka.

Logický parametrem kalkulačky hypoték je samozřejmě také celková výše požadované hypotéky, a u většiny kalkulaček i hodnota vlastních prostředků, nebo vložené zástavy, aby bylo možné zjistit, kolika procentní hypotéka by měla být poskytnuta.

Z kalkulačkou hýbe i nabízená úroková míra, která je v kalkulačce už přednastavena podle typu hypotéky. Hypoteční kalkulačky jsou většinou velmi užitečný nástroj při procházení nabídek různých realitních serverů, kde pokud se nám zamlouvá určitá nemovitost, můžeme rovnou na hypoteční kalkulačce získat přehled o našich možnostech.

A to ať již je pro nás prioritní výše měsíční splátky nebo požadované výše poskytnutých peněz bankou. Nejvýhodnější pro zájemce samozřejmě je, pokud web disponuje více kalkulačkami různých bank, která umožní srovnání jednotlivých produktů.

Poměrnou novinkou jsou i kalkulačky, které umí v jednom výstupu, srovnat nabídky všech dostupných hypotečních úvěrů, takže klient šetří čas a nemusí údaje zadávat třeba do pěti kalkulaček. Platí sice, že výstup z kalkulaček je vždy orientační, protože s celkovou sazbou často ještě hýbou dodatečné slevy, nebo naopak přirážky, ale stejně pro náhled alespoň v hrubých obrysech – ideální pomocník.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>